TAKMIČENJE U MAJU: Svetska reli elita stiže u Braničevski okrug

Sportsko Auto Moto Udruženje RALLYSPORTS iz Petrovca na Mlavi organizuje sportsko-turističku manifestaciju pod imenom – BAJA SERBIA.

Logo

BAJA SERBIA je prva CrossCountry – Trka u Srbiji, pripremana po uzoru na međunarodna takmičenja kao sto su Italian BAJA, Greece Offroad Rally, BAJA Troia Turkey, RAID of the CHAMPIONS – Mađarska i BAJA 555 Romania.

– Posle uspešnog pilot-projekta BAJA SERBIA Track, stazama BAJA SERBIA, koji smo mi kao udruženje RALLYSPORTS uz saglasnost prvih 5 opština iz Braničevskog okruga – Veliko Gradište, Golubac, Kučevo, Žagubica, Petrovac na Mlavi, sproveli 25. i 26. Juna 2021 i utvrdili da su takve sportsko-turističke manifestacija moguće i kod nas u Srbiji, mi smo nastavili da radimo na detaljnim pripremama i internacionalnom marketingu naše manifestacije – najvili su organizatori.

Manifestacija BAJA SERBIA 2022 je zakazana od 5. do 8. Maja 2022.

Kao takva je, u saradnji sa AMSS, SAKSS-om (Sportski Auto Karting Savez Srbije) i MSS-om (Moto Savez Srbije) zavedena u sledeće kalendare/šampionate – Srpski Offroad Kalendar, CEZ CrossCountry – Šampionat, EETTS (Istočno Evropski Šampionat) i Mađarski nacionalni šampionat terenskih vozila.

Za 2022 Godinu očekuju se takmičari iz Izraela, Turske, Grčke, Bugarske, Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Albanije, Rumunije, Mađarske, Italije, Češke, Slovačke, Poljske, Nemačke, Francuske i Holandije.

OKVIRNI RASPORED TAKMIČENJA

PETOG MAJA

– Dolazak takmičara, od 15:00 sati Prolog 18,9 km na Peskovima u Velikom Gradištu (početni brzinac za startne pozicije)

ŠESTOG MAJA

– 1. Brzinac: Snegotin – Kučevo: 49,2 km, od 08:00 sati ujutru. 2. Brzinac: Kučajna – Jošanica – Neresnica, 69,4 km, od 08:00 sati ujutru početni brzinac za Kamione. 3. Brzinac: Neresnica – Žagubica – Krepoljin – Ždrelo, 86,4 km, od 11:30 sati.

SEDMOG MAJA

– 4. Brzinac: Veliko Laole – Svilajnac, 42,3 km, od 08:00 sati ujutru. 5. Brzinac: Svilajnac – Žabari – Velika Plana – Požarevac/Lučica, 163,1 km, od 08:00 sati paralelni početak kamiona. 6. Brzinac: Salakovac – Srebrno Jezero, 94,6km, od 12:00 sati.

OSMOG MAJA

– 7. Brzinac ili PowerStage, Požaženo – Peskovi – Požaženo. 33,4 km, koji će se voziti kao završni brzinac za publiku od 08:30 sati ujutru.

CrossCountry je kao vrsta sporta priznata u celom svetu, ima veliki broj ljubitelja, vozi se izključivo po atarskim/šumskim putevima, sa vrlo malim kontaktom sa „civilizacijom“/asfaltom.

(Tpknews.com)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker