POLITIČKA KUKAVICA: Studenti čekali Vučića ispred RTS-a, on ušao pacovskim kanalima (VIDEO)

Organizatori protesta “1 od 5 miliona” i građani okupili su se ispred zgrade RTS, zbog najavljenog gostovanja predsednika Aleksandra Vučića u “Upitniku” s željom da mu postave neka pitanja.

Foto: Miloš Miljković

Iako su bili pred svim ulazima u zgradu, predsednik je ušao, kako je rekao – na išarana vrata u Aberdarevoj. Emisija je počela u zakazano vreme, a organizatori protesta tvrde da Vučić nije mogao da uđe u zgradu i da je emisija ranije snimljena. Zabeleženi su i manji incidenti – koškanje, a jedan auto je prošao kroz špalir ljudi u civilu u Aberdarevoj.

Demonstranti su počeli da se okupljaju oko 19:00 sati. Došlo je do manjih incidenata u par navrata, kada su dve grupe okupljenih nasrnule jedna na drugu – bilo je dobacivanja i gurkanja u Takovskoj ispred RTS, ali ih je policija razdvojila. Jedni su skandirali protiv Dragana Đilasa, drugi protiv Vučića. Atmosfera je bila napeta.

Ispred ulaza u Takovskoj nalazile su se pristalice protesta “1 od 5 miliona”, a kako su javili reporteri od 19:00 sati se mogla videti odvojena grupa ljudi, bliže Takovskoj, međutim, oni nisu hteli da se izjasne koga su došli da podrže – protest ili predsednika.

U Aberdarevoj je bio blokiran saobraćaj jedno vreme, a pušten je oko 20.30 sati. Reporteri su javili da je u toj ulici, u to vreme, bilo okupljeno nekoliko desetina ljudi, jer se pretpostavljalo da će tu proći Vučić pri dolasku na RTS. Na početku Aberdareve bio je postavljen kordon policije, a tu su bili i ljudi u civilu koji su zaustavljali sve, pa i novinare.

Reporteri su javili da nisu primećena vozila u pratnji, već da su samo dva, tri crna vozila prošla i skrenula u ulicu pored novoizgrađene Palilulske pijace, nakon čega je ulica otvorena za saobraćaj. Deo ljudi u civilu koji je zaustavljao ljude u Aberdarevoj se povukao oko 20.45.

Bilo je primetno prisustvo policije u uniformi, ali i u civilu.

Jedan auto aleksinačkih tablica je pokušao da prođe kroz špalir ljudi u civilu – onih koji nisu dozvoljavali nikome da prođu i uđu u Aberdarovu, javlja naš reporter. Automobil je prošao, zaustavio se na nekoliko metara od “špalira!, i ljudi u civilu su izvukli one u vozilu, naređivali im da legnu dole, da stave ruke na leđa. Na pitanje novinara da li su privedeni, nije bilo odgovora.

Podsetimo, udruženje “1 od 5 miliona” ranije je saopštilo da žele da dočekaju Vučića i da ga pitaju “ono što oni (RTS) neće”. Rekli su da žele da ga pitaju o stvarima koje su im važne i da im je dužan odgovore na sva njihova pitanja. “Dosta je skrivanja i foliranja u nameštenim intervjiuma”, naveli su ranije u saopštenju iz udruženja “Jedan od pet miliona”. Dodali su da već 11 meseci protestuju i postavljaju pitanja koja ne prenosi RTS te da “novinari javnog servisa ne postavljaju pitanja koja su od javnog interesa, svojim režimskim gostima”.

Jedna od studentkinja “1 od 5 miliona” Tea Vukadin ispred RTS-a nešto pre 21:00 sat i početka emisije je rekla da smatra da je predsednik prošao i da nije došao da čuje šta imaju da ga pitaju.

Dodala je da će ga čekati dok se emisija ne završi. Kod ruševina RTS nalazila se Valentina, čekala je predsednika da mu postavi pitanje, a na donjem ulazu u Takovskoj je bio Nikola, i on je isto čekao predsednika da mu postavi pitanje.

Građani su duvali u pištaljke, zviždali su, a sa sobom su nosili i transparente na kojima je pisalo “Da li ćete smeniti Nebojšu Stefanovića zato što je slagao da je diplomirao”, “Da li ćete smeniti Sinišu Malog jer je ukrao doktorat” i “Prevaranti vraćajte novac penzionerima”. Pevali su i “Oj, Kosovo, Kosovo”.

Među prisutnima je bio i jedan od lidera SzS Boško Obradović koji je rekao da su tu jer ne žele “više da trpe poniženje”. “Mi smo oni koji večeras branimo i Ustav i zakon, Aleksandar Vučić je onaj koji sedam godina krši Ustav i zakon”, rekao je i dodao da ima duboko poštovanje prema studentima “1 od 5 miliona” koji su svemu rekli dosta.

“Mi smo ovde da im pružimo podršku i da uputimo poruku i RTS i predsedniku Vučiću da ako za godinu dana od kada traju protesti “1 od 5 miliona” nijedan organizator tog protesta nije mogao da gostuje ni u jednoj emisiji RTS, ne može ni Aleksandar Vučić. I mislimo da je to poruka hrabrosti koju Srbija treba da čuje. Dosta nam je Aleksandra Vučića, dosta nam je njegovih gostovanja svako veče na televizijama sa nacionalnom frekvencijom, dosta nam je vređanja naše inteligencije, dosta nam je ponižavanja, moramo da ispravimo kičmu, podignemo glas, da pokažemo zube ovom kriminalnom i lopovskom režimu. Zbog toga smo večeras ovde, ne zbog nasilja ili ne daj Bože nekakvih atentata, mi smo ovde da pokažemo da tako više ne može”, rekao je Obradović.

Jedna grupa skandirala je i protiv lidera Dveri.

Među prisutnima su bili i Nikola Jovanović iz Narodne stranke, Zoran Lutovac iz DS-a, Borko Stefanović, ali i Simo Spasić iz Udruženja porodica kidnapovanih i ubijenih sa KiM.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker