NE ŽELE DA DELE NAROD: Skoro svi ugostitelji iz Braničevskog okruga rade do 22 sata

Uvođenje kovid propusnica nakon 22 sata za goste ugostiteljskih objekata navelo je skoro sve vlasnike kafića u Braničevskom okrugu da u to vreme zatvore svoje lokale.

Foto: Ilustracija

Kako su neki od njih saopštili na društvenim mrežama, oni su svoje kafiće i restorane zatvorili i da će ih i u budućnosti zatvarati u to vreme jer ne žele da diskriminišu svoje goste.

– Nisam se vakcinisao, niti želim da se vakcinišem! Za mene su te kovid propusnice najveća glupost, ali ako misle da će na ovaj način da me nateraju da primim vakcinu onda sigurno greše – rekao je jedan od gostiju kafića. Neki kažu da su kovid propusnice jasan dokaz da žele da nateraju sve koji žele da izlaze, pre svega mlade, da prime vakcinu.

Kovid propusnice uvedene su od subote, a od 25. oktobra počele su kontrole i kažnjavanja.

Ukoliko inspektori u lokalu zateknu gosta koji nema kovid propusnicu lokal se prazni i zatvara na 24 sata. Predviđene su i novčane kazne – za pravna lica 300.000 dinara, za preduzetnika 150.000, odgovorno lice u firmi 50.000 dinara, kovid redara 30.000 i gosta 5.000 dinara.

(Tpknews.com)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker