VAPAJ ZDRAVSTVENOG RADNIKA POŽAREVAČKE BOLNICE: “Neljudi sada nabavljaju jelku? Do slavlja im je?!”

Jelena Bogovac, koja već mesecima radi u kovid bolnici u Požarevcu, a odluka ljudi koji vode grad da organizuju doček Nove godine prilično ju je razbesnela. Jednostavno, nije mogla da ćuti, već se oglasila pismom na Fejsbuku, koje Vam prenosimo u celosti.

Screenshot

“Toliko sam umorna, iscrpljena… Nakon 24 sata rada dolazim kući četvoronoške. Lice mi se izobličilo, podočnjaci razvučeni, bole i leđa i noge, a o psihološkom stresu i da ne govorim… Pod skafanderom smo više od 12 sati od ta 24 časa!! Ostalo vreme se radi u zelenoj zoni! Rad u intenzivnoj nezi, takozvane crvene zone u gradskoj kovid bolnici je izuzetno zahtevan i iscrpljujuć!

Kod kuće spavam, jedem, ćutim… Akumuliram energiju za naredni dan na poslu. Nije mi ni bolje ni lošije nego ostalima, koji se hrabro hvataju u koštac sa trenutnom situacijom.

Ovo je sasvim dovoljno, da daš sebi za pravo da se isključiš, zalečiš i nastaviš u naredni dan, dok se ovo ne završi… Ali, ne mogu da ostanem imuna i da ignorišem bahatost, besmislice i budalaštine. Potpuno me izbace iz koloseka! Kakav kreten i nečovek treba da budeš da uopšte predložiš jelku i rasvetu za Novu godinu?! SADA? U ovom trenutku? Do slavlja ti je? A apelovaćete da narod sedi kod kuće, da se ne okuplja i da na svoja pleća prihvati sve ono za šta ste Vi, kao gradska vlast zapravo odgovorni?

Da NAŠIM novcem to platiš!

Kako se zovu svi oni koji to podrže i izglasaju?!

Skupljamo sredstva za lečenje dece, grad nam je smetlište i ruglo, ali od svega biramo sjaj i raskoš u centru grada! Negde i razumem da ste dobili “direktivu” iz vrha vlasti, ali kao građanka očekujem da budete iznad toga i uz svoje sugrađane! NEĆE MOĆI!”, navodi se u pismu zdravstvenog radnika kovid bolnice u Požarevcu Jelene Bogovac na Fejsbuku.

Toliko sam umorna, iscrpljena… Nakon 24h rada dolazim kući četvoronoške. Lice mi se izobličilo, podočnjaci razvučeni…

Posted by Jelena Bogovac on Четвртак, 26. новембар 2020.

Zdravstveni radnici koji se u kovid bolnicama bore da spasu živote ljudi svakodnevno jedva stoje na nogama od posla, rade po 12 sati i sve napore stoički podnose. I sve to podnose stoički, međutim ono što ih pogađa jeste bahatost gradskih vlasti i onih koji donose odluke koje nisu u skladu sa zdravim razumom. Takva je i odluka ljudi u Požarevcu da okite grad i nabave jelku i rasvetu, dok sa druge strane lekari ne mogu da dođu sebi od posla. I zbog toga nisu ostali nemi, već su javno istupili i ukazali na sve probleme.

3 Comments

  1. Pa naravno da moraju, jer kako bi drugačije Joca gorionik uzeo svoj godišnji bonus i kupio još koke kamionče. Dajte te pare na lekove za kovid, vitamine, antibiotike kojih uskoro neće biti, 6,5 miliona puta vam majku j… m!!! Dole vlada

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker