OČEKUJE SE JAČI POTRES? Seizmološkinja Mladenović o zemljotresu koji je pogodio Petrovac na Mlavi

Seizmološkinja Ana Mladenović rekla je za Tanjug da zemljotres koji se dogodio juče ujutru na području Petrovca na Mlavi i Svilajnca nije imao preterano veliku magnitudu i da su naknadni udari normalna pojava, pa nema razloga za bilo kakav strah.

Foto: Screenshot/CSEM/EMSC

Ona je za Tanjug rekla da je to područje poznato kao seizmičko jer su se najjači zemljotresi u Srbiji dešavali u području Petrovca na Mlavi i Svilajnca.

Na pitanje da li je to naznaka da u budućnosti možemo da se očekuje jači potres u tom području, Mladenović je navela da ne može da se zna šta se tačno dešava u zemljinoj kori, ali da je to područje sposobno da generiše jači zemljotres ali ne mnogo jači od ovog koji je sada bio.

– Tako da ne treba da se brinemo i sada da strahujemo zbog nekog ko zna koliko jakog zemljotresa, ako i bude neki jači to će biti neznatno jača magnituda, nije to toliko strašno, nije opasno – , rekla je Mladenović.

(Tpknews.com/Tanjug)

Jedan komentar

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker