SAD GA VIDIŠ, SAD GA NE VIDIŠ: Nevidljivi “ekonomski tigar” stigao u dvorištu kučevljana!

Vlast u Beogradu proglasila je Srbiju za “ekonomskog tigra”, a građanima nemeću priču o tome kako je Srbija jedina zemlja u Evropi koja beleži napredak na ekonomskom polju, kako je nivo investicija nezabeležen u Evropi, kako raste bruto domaći proizvod, i da građani Srbije nikada nisu živeli bolje.

Foto: Screenshot Twitter/Igor Čobanović

U realnom životu “ekonomski tigar”, sve više postaje nemoćan. Podaci Eurostata pokazuju da je Srbija četvrta najsiromašnija zemlja u Evropi mereno po bruto domaćem proizvodu po stanovniku.

Priča vlasti iz Beograda se prenela i na lokalu, po rečima predsednika opštine Kučevo dr Ivana Rajčića “ekonomski tigar” je već u dvorištu kučevljana. Smenjuju se u Kučevu režimske televizije sa nacionalnom frekfencijom i utrkuju koja će pre da izveštava o “ekonomskom čudu” koje niko nije video a dešava se u Kučevu.

Po visini prosečne plate koja je zarađena u susednoj opštini Majdanpek, na koju su dodate plate opštinskih funkcionera i minimalci u većini kučevačkih preduzeća podeljeni sa brojem zaposlenih u koje ulaze i oni koji nisu primili platu, izgleda da Kučevo napreduje. Prosečna plata u Kučevu je veća za 10.000 dinara nego prošle godine, ova cifra je i dalje značajno manja od republičkog proseka. Opština Kučevo po visini prosečne plate čak nije ni prva u Braničevskom okrugu.

Kada se pogledaju i drugi parametri poput plata zarađenih u Kučevu, nezaposlenosti ili stopa odlaska ljudi iz Kučeva, stvari postaju jasnije i poraznije.

Najviše je ljudi u Kučevu sa minimalnim platama i penzijama, da li se može sa takvim primanjima živeti pristojono, definitivno da ne, svi znamo sa svojim primanjima koliko i šta možemo da kupimo.

Program mera koji je lokalna samouprava preduzela prema podobnim privrednicima sa teritorije opštine Kučevo da zaposle isključivo lokalno stanovništvo samo je napunilo nečije privatne džepove, ekonomskog pomaka nema. Zanatsko preduzetničkoj radnji MD iz Grdelice je preko programa mera lokalne samouprave dodeljeno bespovratno 50.000 evra koja je zaposlila nekoliko radnika sa fiksnim platama na minimalcu i radnim vremenom od preko 200 sati mesečno. Preduzeće Brista d.o.o. iz Kučeva je iz istog programa, bespovratno dobilo 60.000 evra, koja su verovatno utrošena ili podeljena sa lokalnim tajkunom, a investicije nema niti je zaposlila ugovorom predviđen broj radnika.

U Kučevu je politička mafija uzela maha, na očigled svih građana, petlja, mulja, otima i vara, dok svi građani ćute i gledaju “svoja posla”, baš ih briga šta se to dešava u njihovoj varoši. Institucije opštine su privatizovane od strane lokalnog tajkuna koje, sem na papiru, jednostavno i ne postoje. Policiji su “oduzeta” ovlašćenja, jedino što im je dozvoljeno i čime bave, jeste samo da zaustavljaju automobile i proveravaju da li su vozači vezali pojas, da li im je istekao rok važenja prve pomoći, da li neko u autu starom više od 20 godina vozi preko 10 km/h od dozvoljenog.

Većina građana opštine Kučevo je u teškoj besparici, na ovom primeru statistika je sredstvo za obmanjivanje masa a svedoci smo iz raznih izveštaja da je zahvaljujući naprednoj stranci, veština štimovanja statističkih podataka na vrlo visokom nivou.

Najbolji pokazatelji koliko su građani opštine Kučevo jadni i bedni je kad pređu državnu granicu, pod tim ne mislimo samo kako drugi žive, nego mislimo na ponudu na rafovima samoposluga, prodavnicama nameštaja, bele tehnike i svega ostalog.

(Insajder Mile Sova)

PROČITAJ I

23 Komentari

 1. “Dođu tako ponekad vremena kad pamet zaćuti,budala progovori,a fukara se obogati”.
  Ivo Andrić
  Sve tačno, realno i bolno. Ne treba nama više ratova, SNS kartel je ugasio zivot u srbistanu za sva vremena.

 2. Tigar je lipsao, ostala je za uspomenu i dugo sećanje samo koža i to suva. Pa to je prava slika i prilika našeg lepog Kučeva gde je zadnja zgrada napravljena u prošlom veku tačnije 1990.god.

 3. Kruže priče po narodu da su izbori u opštinskom odboru SNS, te
  da dosadašnji uništitelj Kučeva Janošević biće smenjen, a na njegovo mesto dolazi neki Mikić koji je navodno diplomirani lopov i koji ima zadatak da nas dokusuri. Da li je to tačno?

 4. E pa nisam znao da ja ustvari zivim u Njujorku jos samo da opstinske vlasti donesu odluku o promeni imena i da se Kučevo ubuduće zove Njujork 2🤣🤣

 5. TV Prva je juce jurila narod po Kucevu da daju izjavu za njihovu televiziju. Jedva su pronasli kukavce koji ce da kazu nesto pozitivno o ekonomskom napretku u Kucevu. Koga god su pitali da li je bolje svi su rekli da je gore neg sto bilo.

 6. E, moji Kučevljani… Oduvek ste bili pi*kice. Zašto dozvoljavate da nekoliko indijanaca, teroriše ceo grad i opštinu? Znate li vi šta je građanska neposlušnost, šta su demonstracije, pa na kraju i motke i to one go*njive? Svi u hotel i skinite bagru!

 7. In einer Stadt, in der es fast keine Menschen gibt und die immer mehr einem Dorf gleicht, brüstet sich die Regierung mit ihren Erfolgen und nennt sich selbst einen Wirtschaftstiger. In Kucevo ist der einzige Tiger Milagarac, der alles vor ihm zerstört. Milagarac ist ein gewöhnliches Raubtier, das sich von den einfachen Leuten von Kucevo ernährt. Milagarac in Kucevo hat fast mythische Qualitäten, und manche würden sogar sagen, dass er auf einer Stufe mit Gott steht. Ich würde sagen, Milagarac es ist schlichtweg Scheiße.

  1. Šta je rekao Bogosav na nemačkom;
   “U gradu gotovo bez ljudi koji sve više liči na selo, vlada se hvali svojim dostignućima i naziva se korporativnim tigrom. U Kučevu je jedini tigar Milagarac koji ruši sve pred sobom. Milagarac je običan predator koji se hrani običnim Kučevcima. Milagarac u Kučevu ima gotovo mitske kvalitete, a neki bi čak rekli i da je u rangu sa Bogom. Rekao bih da je Milagarac jednostavno sranje”.
   Bravo Bogosave na zapažanju, svaka ti je na mestu.

 8. U kiseloj vodi je osnovna plata 40000 a radimo ko crnci. Doveli su nekog bosancerosa da sefuje a on je u ljubavi sa naprednjacima. Nema toliko radnika za koliko laze doktor Ivan.

 9. Ја имам пензију дваест хиљаде са 40 године стажа. Како да ми буде лепо кад не мож пензија да стигне од првог до првог. Нико није задовољан у Кучево.

 10. Jel Ivan hotelski opet ubio gajbu piva kod Širke u kafani?Kad pročitaš o čemu on priča i kakve laži iznosi,svako bi pomislio da je ili pijan ili se drogira.Pa da li on uopšte zna gde živi i šta se dešava u Kučevu.Narod jedva sastavlja kraj sa krajem,pa kada procitaju gluposti koje Ivan hotelski iznosi,lete psovke na sve strane i kletve na njegov racun i racun njegove bratije.Samo kada bi znao Ivan hotelski koje su to reci i izrazi koje gradjani Kučeva izgovaraju prilikom spominjanja njegovog imena glavom bez obzira bi pobegao iz Kučeva.🤣🤣

 11. Dragi građani Kučeva, da napišem i ja jedan komentar i da vam kažem da je Novica Janošević OLOŠ sa dna kace. Ukoliko ga objavljujete hvala vam unapred.

  1. Isto tako i predsednik države misli o njemu, to va garantujem, nega nema vremena da se bavi sa takvim ološem, ima preča posla.

 12. Ivanu Hotelskom bio bi jedini ekonomski uspeh kada bi Aci Karatisti naplatio sve dugove prema opstini a prvenstveno ga uveo u sistem oporezivanja. Meni kao gradjanki bi bilo sramota da budem u drustvu jednog kriminalca kao što je Aca Karatista koji se hvali da ga stiti Andrija Vucic. Sa kim se druzis takav si.

 13. Dobra vest je ta da je njihov predsednik Vučić upao u zamku iz koje više ne može izaći a sa njegovim svrgavanjem sa vlasti otići će i ovi njegovi kriminalci koji su na vlasti u Kučevu. Ovakva diktatura nije zabeležena u Srbij. Dan kada Vučić bude svrgnut sa vlasti treba da bude proglašen za nacionalni praznik,danom slobode!

  1. U kakvu je zamku Vučić upao, kada u parlamentu ima većinu i njegovi ljudi su u policiji, vojsci i državnoj bezbednosti? Čak je i patrijarh njegov čovek. Na našu nesreću, vladaće on kao Milo Đukanović.

 14. U Indiji kada tigar napadne selo i nanese štetu narod organizuje hajku pa motke i vile u šake i oteraju tigra. A vi samo razglabate na TPK. Pa neće Vučić da šalje oružane snage na vas pa šte se uplašili. Ako šalje krimose pa ako ste složni i njih možete počistiti. Čemu toliki strah?

 15. Draga Azra, verujem da razumeš našu situaciju i hvala na podršci. Narod u Kučevu kipi od besa ali ne preduzima ništa jer u ovoj državi nema policije, tužilaštva i sudova. Čak mislim da jedva čekaju da se neko pobuni i strpaju u zatvor kao primer drugima. Sve je pod kontrolom braće Vučić koji i šalju televizije u Kučevo da lažu o uspehu njihovih naprednjačkih baraba. Samo smenom diktatora Aleksandra Vučića barabe će završiti pred zakonom. Danas su braća Vučić iznad svih zakona ove države, nadamo se ne zadugo.

  1. Koliko je njih a koliko nas? Da li su naši preci ustuknuli pred Turcima ili Švabama? Nisu jer su voleli slobodu više od života. A nama je važniji naš komoditet nego sloboda. E zato nas kao naroda više biti neće.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker