POTRAGA ZA GASTARBAJTEROM IZ AUSTRIJE: Rasvetljene pretnje upućene uredniku i novinaru portala Nova S

MUP je saopštio da su rasvetljene pretnje upućene uredniku i novinaru portala Nova S Marku Vidojkoviću na društvenoj mreži Instagram.

Ilustracija

Kako je navedeno u saopštenju, pripadnici MUP-a, Odeljenja za suzbijanje visokotehnološkog kriminala, po zahtevu Posebnog tužilaštva za borbu protiv visokotehnološkog kriminala Višeg javnog tužilaštva u Beogradu izvršili su provere Instagram profila sa kojeg su upućene pretnje Vidojkoviću.

“Proverama je utvrđeno da je istom pristupano sa IP adrese koje pripadaju telekomunikacionim operaterima iz Austrije, kao i broj telefona kojim je registrovan navedeni profil, koji takođe pripada austrijskom operateru mobilne telefonije”, piše u saopštenju.

Ministarstvo će dostaviti zahtev Interpolu Austrije radi identifikovanja tražene osobe, kao i izveštaj nadležnom tužilaštvu.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker