NA HILJADE LJUDI IZAŠLO NA ULICE: Protesti širom Italije i Grčke protiv “kovid diktature” (VIDEO)

Na hiljade ljudi protestovalo je juče širom Italije protiv odluke Vlade Italije da se uvedu restriktivne mere za nevakcinisane građane.

Protesti Italija/Foto: Medium

„Sloboda!“ i „Dole sa diktaturom“, vikali su demonstranti od Napulja na jugu do Torina na severu države, dok su pokisli demonstranti u Milanu vikali „Bez zelenih propusnica“, javlja „Gardijan“.

Većina okupljenih nije nosila maske.

Zelena propusnica, koja je deo projekta EU o digitalnom kovid seritifikatu, biće neophodna od 6. avgusta za sve osobe koje budu želele da uđu u bioskope, muzeje, bazene u zatvorenom ili sportske arene, a to će važiti i za one koji žele da obeduju u ugostiteljskim objektima koji imaju delove u zatvorenom.

ŠIROM GRČKE NAROD NEĆE SANKCIJE ZA NEVAKCINISANE

Na hiljade ljudi protestovalo je i širom Grčke protiv “kovid diktature”. Grčka policija morala je juče da koristi suzavac i vodene topove kako bi rasterala demonstrante u centralnom delu Atine, koji su protestovali.

Više od 4.000 ljudi se okupilo ispred grčkog parlamenta, treći put ovog meseca, kako bi izrazili protest zbog najavljene imunizacije za pojedine radnike, kao što su ljudi iz zdravstva, preneo je Rojters.

Policijski zvaničnik, koji je insistirao na anonimnosti, rekao je da su neki demonstranti bacali Molotovljeve koktele, pa je policija odgovorila suzavcem.

Na protestima u sredu je takođe bilo nasilja.

Dosad je u Grčkoj revakcinisano 45 odsto populacije u zemlji od oko 11 miliona stanovnika.

Vlada je naredila obaveznu vakcinaciju zdravstvenih radnika i osoblja u staračkim domovima nakon povećanja u broju obolelih, a apelovala je i na nastavnike da se vakcinišu na vreme, pre početka školske godine u septembru.

(Tpknews.com/Agencije)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker