KRIZNI ŠTAB: Nema popuštanja mera za praznik, fokus na vakcinaciji mladih

Krizni štab je danas odlučio da tokom predstojećih praznika neće biti popuštanja postojećih epidemioloških mera.

Foto: Beta

Član kriznog štaba Branislav Tiodorović, je naveo da je ovakva odluka doneta kako bi se izbegao scenario koji je nastupio nakon Sretenja, kada se naglo povećao broj obolelih.

On je naveo da se tek od 8. maja može očekivati razmišljanje o popuštanju mera ali isključivo o „postepenom“ popuštanju.

Tiodorović je izjavio da 90 odsto pacijenata koji se nalazi u kovid bolnicama nisu vakcinisani. On je precizirao da nijedna vakcina nije efikasna 100 posto, tako da ima slučajeva oboljevanja i kod vakcinisanih ali to su uglavnom lakše kliničke slike.

On je istakao da je jedini efikasni lek za epidemiju vakcinacija stanovništva i da je fokus ubuduće vakcinacija mladih i radno angažovanih ljudi. On je za 15. maj najavio početak velike kampanje kako bi se što više mladih vakcinisalo.

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da su, što se tiče novih slučajeva infekcije korona virusom „bolji brojevi nego pre nedelju dana“, ali da su ipak „brojevi veliki i užasni“ kao i da je britanski soj virusa dominantan.

(Tpknews.com/Danas)

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker