AUSTRIJA POOŠTRAVA KONTROLU: Šalje vojsku i policiju da štite granice od migranata

Austrija je objavila da će rasporediti dodatne vojnike na svoju istočnu granicu sa Slovenijom i Mađarskom kako bi zaustavila priliv ilegalnih migranata, objavili su na konferenciji za medije ministar unutrašnjih poslova Karl Nehamer i ministarka odbrane Klaudija Taner.

Foto: AFP

Istakavši da su propisi o migraciji koje je iznela Evropska unija neefikasni protiv nelegalnih migranata, Nehamer je kazao da će se broj vojnika koji se trenutno nalaze na istočnim granicama uskoro povećati sa 1.000 na 1.400, posebno zbog razvoja događaja na mađarskoj granici, prenosi Anadolija.

Austrija nije mogla da dobije potrebnu podršku EU, rekao je Nehamer, te zajedno s Nemačkom ne može da reši „problem Avganistanaca u EU“, misleći na sve veću populaciju Avganistanaca u toj zemlji.

Taner je istakla da je početkom ove godine na mađarskoj granici uhvaćeno 200 trgovaca ljudima, pa bi se stoga broj vojnika na granicama sa Slovačkom i Slovenijom mogao povećati na 2.000.

(Tpknews.com/Agencije)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker