PROMOCIJA HOMOLJA: Narodni sabor “Vrela Homolja”

Ovogodišnji Sabor narodnog stvaralaštva “Vrela Homolja”, 16. po redu, održaće se 29. i 30. juna u Žagubici, na nekoliko lokacija.

Foto: Plakat sa najavom “Vrela Homolja”

I ove godine nastupiće brojne folklorne i pevačke grupe, uz dečji karneval i takmičenje sportskih ribolovaca. Za ljubitelje umetnosti biće priređena izložba slika i skulptura sa međunarodne kolonije “Homolje art”, kao i izložbe “Preslice – tokovi srpske tradicije” i “Milena pod suncem Homolja”. Održaće se i bogat kulturno-umetnički program na platou ispred Doma kulture, uz nastup Gradskog mešovitog orkestra iz Pjotrkova (Poljska).

Centralni program biće “Zlatne ruke Homolja” sa izložbom starih zanata i ručnih radova i nadmetanjima u spravljanju starih jela homoljskog podneblja. U sklopu “Vrela Homolja” održaće se i Sajam meda i preduzetništva, deveti po redu. U porti crkve svete Trojice odvijaće se program „Srpski poj od iskona“, koji će predstaviti izvorno muzičko stvaralaštvo žagubičkog kraja.

Manifestacija će se završiti programom “Homoljsko poselo”, modnom revijom i nastupom pevača narodne muzike.

M.V.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker