PRERANO SMO SE RADOVALI: Stiže zima i sneg usred proleća!

Cele naredne sedmice biće veoma loše vreme, a temperature niže nego danas i do 15 stepeni. Zato vadite rukavice, kape, šalove i zimske jakne iz ormara i spremite se za snežni nalet!

Na veliko razočaranje ljubitelja proleća, zima nas još nije napustila, jer prema najavama meteorologa, od utorka sledi jako zahlađenje praćeno susnežicom, mrazom i obilnim padavinama sa olujnim vetrom. Živa u termometru pašće za neverovatnih 15 stepeni, a kako stoje stvari na „vremenskim“ mašinama, male su šanse za preokret.

Meteorolog Đorđe Đurić kaže da je glavni krivac pogoršanja vremena premeštanje ciklona preko Panonske nizije ka jugu koji donosi prodor veoma hladne vazdušne mase sa severa Evrope.

– Ciklon koji će Srbiju zahvatiti u utorak doneće obilniju kišu, koja će prvo preći u sneg u brdsko-planinskim predelima, a u noći između utorka i srede i u nižim predelima zapadne i jugozapadne Srbije, pa će se snežna granica spustiti i na svega 400 do 500 metara, lokalno i niže. U većem delu naše zemlje pašće od 10 do 30 milimetara kiše po kvadratnom metru, u nekim mestima i više, dok se na planinama očekuje 20 centimetara snega. Duvaće veoma jak, olujni severozapadni vetar – najavljuje Đurić.

Takođe, on ističe da će temeperatura biti za 10 stepeni niža od proseka za ovo doba godine i upozorava na pojavu mraza.

– Maksimalna temperatura u sredu kretaće se od tri do devet stepeni Celzijusovih. Potom će do vikenda biti veoma hladno i promenljivo oblačno, ponegde sa slabom kišom, u brdsko-planinskim predelima sa susnežicom i snegom. U ovom periodu velika opasnost se očekuje od mraza. Veoma jako zahlađenje moglo bi da nanese ogromne posledice poljoprivrednim i ratarskim kulturama – kaže Đurić.

TPKNEWS

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker