KRIVIČNA PRIJAVA: Bivša direktorka požarevačkog ZZJZ zloupotrtebila službeni položaj

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Požarevcu podneli su krivičnu prijavu protiv Z.M. (1956) iz Požarevca, zbog osnovane sumnje da je izvršila krivična dela nesavestan rad u službi i zloupotreba službenog položaja.

policija-mup-srbije

Sumnja se da je Z. M. od 2009. do sredine 2015. godine, kao odgovorno lice Zavoda za javno zdravlje u Požarevcu, protivzakonito uvećala koeficijente za obračun i isplatu zarada četvorici radnika ove institucije. Na ovaj način Zavodu za javno zdravlje u Požarevcu pričinjena je šteta od oko 3.000.000 dinara.

Osumnjičena se tereti i da je prekoračila granice svog službenog ovlašćenja i naložila da se njoj i još dvojici zaposlenih isplati naknada za rad Stručne komisije, iako ni ona ni ostala dvojica radnika nisu imenovani za članove Komisije za polaganje stručnog ispita zdravstvenih radnika. Sumnja se da je ona na ovaj način omogućila sebi i zaposlenima sticanje protivpravne imovinske koristi, a da je Zavod za javno zdravlje u Požarevcu oštećen za oko 900.000 dinara.

Krivična prijava podneta je Osnovnom javnom tužilaštvu u Požarevcu.

TPKNES/MUP

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker