MINISTARSTVO OBEĆALO POMOĆ? Poljoprivrednici Stiga privremeno odložili najavljenu blokadu Požarevca

Poljoprivrednici Stiga saopštili su da su odložili protest, zakazan za sutra u Požarevcu zbog nestašice azotnih mineralnih đubriva jer je Ministarstvo poljoprivrede obećalo da će ga obezbediti.

Ilustracija

Predsednik Upravnog odbora Nezavisne asocijacije poljoprivrednika Srbije Ivan Vučković rekao je za Betu da su posle najave protesta pre dva dana pozvani u Ministarstvo poljoprivrede gde im je obećana pomoć u obezbeđenju đubriva.

„Nismo želeli da poverujemo u obećanje, pa smo pozvali ministra poljoprivrede Branislava Nedimovića da dođe u Požarevac i poljoprivrednicima saopšti obećanje da će se obezbediti mineralno đubrivo i da će koliko je moguće uticati na cenu”, rekao je Vučković.

Dodao je da će Nedimović doći u Požarevac u ponedeljak i da se zbog toga odlaže protest.

Poljoprivrednici Stiga najavili su pre dva dana protestnu šetnju traktorima kroz Požarevac zbog nestašice i trostrukog poskupljenja mineralnog đubriva urea bez koga je nemoguća prihrana jesenjih i prolećnih žitarica.

(Tpknews.com/Beta)

PROČITAJ I

3 Komentari

  1. Sa 100 evra po hektaru, subvencionisani dizel i veštačko đubrivo koje smo imali od bivše vlasti, sada od naprednjaka dobijamo samo 33 evra po hektaru a sve je poskupelo. Osim nemaštine, laži i licemerja naprednjaci nam ništa dobro nisu doneli. Da su mislili na seljake ne bi nam ukinuli ono što smo već imali. Sram ih bilo, ja im više ne verujem!

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker