PRED PROTEST POLICIJA UPOZORAVALA: Nakon protesta u Požarevcu, bez krivičnih prijava

Krivičnih prijava protiv učesnika protesta u subotu nije bilo, navode iz tužilaštva u Požarevcu, kao i iz požarevačke policije, iako su policajci neposredno pre skupa u Požarevcu obilazili neke aktiviste i upozoravali ih da se ne pojave jer bi mogli krivično da odgovaraju.

Foto: TPKNEWS

Neki od građana kojima su policajci rano ujutru na dan protesta kucali na vrata tvrde da su ih usmeno upozoravali da ne idu na skup i da nisu imali nikakve naloge.

Na video snimku do kog je portal tpknews.com došao u posed i koji smo objavili, u subotu, par sati pre protesta u Požarevcu, jasno se vidi kako komandir PS Malo Crniće preti aktivistima, učesnicima protesra, kojima je poručio da ne dolaze na protest u Požarevcu jer će u suprotnom biti krivično procesuirani.

Iz Ministarstva unutrašnjih poslova u subotu su i zvanično saopštili da održavanje neprijavljenih skupova i blokada predstavlja kršenje zakona i pozvali građane da prijave blokade i nasilje.

(Tpknews.com)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker