DVA NERAZDVOJNA KAFANSKA DRUGA: Dule i Rile, ljudi velikog srca, dele socijalu i šakom i kapom, ali samo rodbini…

Goran Ristić-Rile, široj javnosti u Petrovcu na Mlavi i okolini poznatiji kao Rile Sajdžija. Zamenik predsednika opštine Petrovca na Mlavi Duleta Nedinića, inače svog dugogodišnjeg kafanskog prijatelja.

Dule i Rile, ljudi velikog srca/Foto: Privatna arhiva

Rile i Dule druže se godinama unazad, još pre nego što su se oplođeni opštinskim funkcijama. Njihov drugarski život je bio ispunjen kafanskim pijankama, noćnim životom, kockarskim aferama…. Međutim, od kad su uzurpirali funkcionerske fotelje, koliko toliko vode računa o svom ponašanju. Kako ih niko ne bi video, često su odlazili na raznorazna zabačena mesta. Jedno od tih skrivenih lokacija je i Conjina “vikendica strave i užasa”, ali omiljena lokacija im je bila kod Riletovog ujaka Kostić Danijela, zvanog Mika Piculjev, na gulaš iz kotlića.

Upravo na jednoj takvoj pijanci kod Riletovog ujaka Mike Piculjeva, Rile i njegov kafanski drug predsednik opštine Dule Nedinić, nakon što su se ubili od rakije i domaćeg vina, onako iznemogli zaspali su na travi, a najgore od svega je to što su se još i uneredili. Ali, to je vešto iskoristila Riletova sestra od ujaka Kostić Tanja-Coka, koja je napravila na desetine kompromitujućih fotografija. Na jednoj fotografiji je stavila Duletov prst njemu u usta a pored glave flaše i slikala ga kao da bebica sisa mali prstić.

Inače, ove fotografije su u posedu redakcije TPKNEWS, ali zbog kompromitujućeg sadržaja odlučili smo da ih za sada ne objavljujemo.

Kada su se dva druga, ugledni opštinski funkcioneri probudili, imali su šta i da vide.

Naime, Riletovog ujak, poznati petrovački batinaš Mika Piculjev, iskoristio je priliku i ucenio ih. Par puta su Miki Piculjevu dali po 100 hiljade dinara i na kraju su postigli nagodbu. Rile i njegov drug Dule su protivzakonito omogućili Piculjevoj supruzi i ćerki, Kostić Gordani i Tanji zvanoj Coka i Kostić Danijeli, korišćenje dugogodišnje socijalne pomoći, iako niko od navedenih osoba nema pravo na zakonsko primanje socijalne pomoći, dok Piculjeva ćerka Tanja prima čak i inostranu penziju koju je nasledila od svog bivšeg supruga iz sela Ranovac, inače švajcarskog penzionera.

Ali, tako je to…dva kafanska druga postali najveći humanitarci u Petrovcu na Mlavi, s obzirom da ne daju iz svog džepa, a najeli se gulaša, nalili sve to rakijicom i domaćim vinom, i malo uneredili.

(Ekipa Tpknews.com)

PROČITAJ I

Jedan komentar

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker