Pčelari Braničevskog okruga najbolji u Srbiji (VIDEO)

Udruženje pčelara Požarevac u subotu 14. januara 2017. godine u velikoj sali Centra za kulturu održalo je svoju 49. redovnu skupštinu u prepunoj sali, prisustvovalo je vise od 150 članova i gostiju iz regiona.

Foto: Screenshot youtube

Skupštinu je otvorio predsednik Skupštine Bojan Ilić i istakao da lokalna samouprava grada Požarevca, prepoznaje značaj pčelarstva za naš kraj i izdvaja znatna novčana sredstva iz budžeta kroz razne subvencije za razvoj ove grane poljoprivrede.

Skupštini se obratio i Bane Petrović predsednik udruženja pčelara iz Kragujevca i istakao da su Srpski pčelari na dobrom putu da osvoje svet.

Najzaslužniji pčelari dobili i priznanja. Diplomu prof Jovan Živanović dobili su Stefanović Dejan,Milosavljević Snežana i Pavlović Aleksandra. Zlatnu značku dobili su Ljubiša Jovanović, Dragan Aćimović i Ljubiša Živković.
Povelju za doprinos u saradnji dobila su preduzeća Ariva i Hit radio. Počasni član saveza pčelara je Miroslav Stojićević.

Možemo istaći da je pčelarstvo svakako jedna od naših ulaznica za svet.

TPKNEWS/Sat Tv

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker