MUKE NAŠIH VOZAČA: Oko 100 srpskih kamiondžija već danima blokirani na Ukrajinskoj granici

Oko 100 srpskih kamiondžija se već nekoliko dana nalazi na izlazu iz Ukrajine, na graničnom prelazu Đakovo između Ukrajine i Rumunije i ne mogu da nastave put, jer ih, kako tvrde, granična policija ne propušta dalje!

Foto: Privatna arhiva

Oni kažu da su gladni, umorni, kao i da nisu dobili nikakvo obrazloženje zašto i šta čekaju već danima.

– Stojim ovde već četvrti dan, a da ne znam ni šta čekam. Ukrajinci su, iz samo njima poznatog razloga, rešili da nijedan naš kamion ne propuštaju, dok ukrajinski prolaze bez ikakvog problema. Kad god smo peške otišli do granice da ih pitamo šta se dešava, terali su nas, ne želeći da nam daju bilo kakvu informaciju. Jednostavno se iživljavaju nad nama – priča Georgije Kosijer, kamiondžija iz Sombora koji je još 8. septembra otišao iz Srbije.

Foto: Privatna arhiva

On kaže da se većina kamiondžija vraća iz Rusije i da u mestu, u kom se trenutno nalaze, ima prodavnica, ali su neki ljudi već ostali bez para.

Kamiondžija M. B. kaže da je najveći problem taj što nemaju ni toalet.

– Ne znam koji je razlog što nas ne puštaju. Pretpostavljam da je jedan od razloga taj što hoće da propuste ukrajinske kamione koji voze u Rumuniju kako bi odradili što više krugova u toku nedelje. Njihovi kamioni se ponašaju kao da mi ne postojimo ovde, obilaze nas, prolaze, dok mi kao kerovi čekamo da nas puste… Kao da nama hleb ne treba… – kaže M. B. koji se kako kaže, već 64 sata nalazi na izlazu iz Ukrajine.

Foto: Privatna arhiva

– Kako stvari sada stoje, ne verujem da ćemo granicu preći do ponedeljka – kaže on.

Inače, slične neprijatnosti, kako su mediji prenosili, dešavale su se i ranije. I u avgustu mesecu pravile su se kilometarske kolone kamiona, a danima su čekali srpski, ruski i beloruski prevoznici dok su ukrajinski prolazili bez problema.

(Tpknews.com/Kurir)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker