ODLUKA SUDIJE: Pacovu pritvor zbog porodičnog nasilja

Odluka sudije za prethodni postupak Osnovnog suda u Požarevcu.

Hapšenje Mlađana Mićića Pacova u akciji “Sablja”

Sudija za prethodni postupak Osnovnog suda u Požarevcu, na predlog Osnovnog javnog tužilaštva, odredio je pritvor do 30 dana Mlađanu Mićiću Pacovu (52) iz Smoljinca, zbog porodičnog nasilja nad ćerkom K.M. (16). Pritvor je određen kako osumnjičeni ne bi ponovio delo za koje se tereti i kako ne bi uticao na svedoke. Pošto se radi o maloletnom licu, reč je o težem obliku porodičnog nasilja, čaln 194, stav 3, za koje je zaprećena kazna od 2 do 10 godina zatvora. Osim odluke o pritvoru, sudija za prethodni postupak pokrenuo je istragu, gde će se saslušali svedoci, uraditi veštačenje povreda oštećene, kao i ostale istražne radnje.

Mićić se tereti da je u subotu, rano ujutru, besan zbog kasnog dolaska ćerke iz provoda, počeo da viče na ćerku, a zatim da je tuče rukama i nogama po glavi i telu, čupa za kosu, nanevši joj lake telesne povrede.

Pošto je ovo nasilje prijavljeno policiji, on je uhapšen i određeno mu je policijsko zadržavanje do 48 sati, gde je nakon isteka zadržavanja prebačen je u osnovno tužilaštvo, gde je i saslušan. Njegova maloletna ćerka nakon dobijenoih batina od strane svog oca odmah je smeštena u Opštu bolnicu u Požarevcu, gde su joj sanirane povrede. Ona se još uvek nalazi u bolnici na opservaciji, radi lečenja i posmatranja, kako bi se utvrdio tačan stepen zadobijenih povreda i psihičkog šoka koji je doživela.

Osnovni sud u Požarevcu

Inače, Mićić je uhapšen i prošlog meseca, u akciji “Ares”, zbog sumnje da je izvršio krivično delo nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija, jer su kod njega pronađeni bomba, pištolj i municija. Iako je tužilaštvo i tada predložilo pritvor, sudija za prethodni postupak pustio ga je da se brani sa slobode.

Mićić je poznat kao nekadašnji član “zemunskog klana”, koji je uhapšen u akciji Sablja”. Pred Specijalnim sudom, zbog preprodaje droge, osuđen je na 11 godina zatvora, koje je izdržao u “Zabeli”, a na slobodu je pušten 2014. godine.

TPKNEWS / M.V.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker