OBELEŽEN JUBILEJ ČITALIŠTA U VELIKOM GRADIŠTU: Vučićev krvni neprijatelj počasni tajni gost gradištanskih naprednjaka (FOTO)

Značajan jubilej – 175 godina Čitališta, preteče Narodne biblioteke “Vuk Karadžić“ Veliko Gradište, svečano je obeležen 5. jula na Srebrnom jezeru.

Foto: Rtv Mlava/Screenshot

U uvodnom delu programa predstavljen je kratak istorijat Biblioteke, a prisutnima su se obratili direktorka Milena Dimitrijević i predsednik opštine Dragan Milić u ime organizatora i domaćina, kao i upravnik Narodne biblioteke Srbije Vladimir Pištalo i državni sekretar u Ministarstvu kulture Republike Srbije Miodrag Ivanović.

Za dugogodišnji doprinos radu Biblioteke uručena su priznanja predsedniku opštine Draganu Miliću, zavičajnom pesniku Raši Periću i glumici Gorici Popović.

Inače, pored mnogobrojnih lokalnih funkcionera SNS-a, bitnih ljudi iz MUP-a, pravosuđa kao i ministarstva, među zvanicama na svečanoj proslavi jubileja našao se i jedan počasni tajni gost, Boško Savković, pisac i novinar, koji je uhapšen pre mesec dana jer je nosio transparent na kom je bila lutka „obešenog predsednika Srbije Aleksandra Vučića“.

Naime, Više javno tužilaštvo u Beogradu je nakon hapšenja sa Boškom Savkovićem zaključilo sporazum o priznanju krivičnog dela pozivanje na nasilnu promenu ustavnog uređenja, u skladu sa kojim je okrivljenom izrečena uslovna osuda, a on je pušten na slobodu.

Da zna Vučić da je jedan od njegovih, može se reći, krvnih neprijatelja bio počasni tajni gost njegovih naprednjaka, šta bi rekao? Ili, šta bi uradio?

U okviru proslave jubileja, održan je koncert svetski priznatog violiniste Nemanje Radulovića i njegovog internacionalnog ansambla Dabl Sens. Pred više od sedam stotina zvanica, kolega, sugrađana, ali i ljubitelja muzike iz drugih gradova, priređen je pravi muzički spektakl koji će publika dugo pamtiti.

(Tpknews.com)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker