BESPLATNO OPOZICIONO GLASILO: “Novine” koje su narodu otvorile oči (FOTO)

Nedelja jutro, 22. decembra, nije bila obična nedelja kao i svaka do sada, jer su se ljudi probudili sa besplatnim opozicionim glasilom Saveza za Srbiju koji se zove “Novine”.

Foto: Privatna arhiva

Tiraž od 300.000 primeraka je planuo, a 90 odsto je podeljeno po Srbiji, dok je 10 odsto razgrabljeno samo u Beogradu. Ljudi su delili između sebe, po komšiluku, prodavnicama, kafićima, kako bi što više videli šta se zaista dešava u našoj zemlji.

To je bum u medijskom mraku koji vlada u Srbiji, a reakcije nikog nisu ostavile ravnodušnim. Bilo je onih koji su odobravali, naravno i dežurnih kritičara, sredine – ne. Neki su poredili ovo glasilo sa tabloidima, ali razlika je puno. Od toga da ovo nisu dnevne novine do činjenice da u “Novinama” nema nijedne neistinite informacije.

Mnogi su pomislili da su ovo prave dnevne novine, ali je u pitanju ipak samo namera Saveza za Srbiju da ljude informiše o svemu što se dešava i što nemaju gde da pročitaju i vide. Tekstovi se bave aferama “Krušik”, odnosno umešanosti u trgovinu oružjem Branka Stefanovića, oca ministra policije, plantažom droge “Jovanjica” koja je poslovala uz podršku države, poslovima firme Slaviše Kokeze, predsednika Fudbalskog saveza, a tu su i podaci koliko ljudi odlazi iz zemlje, zatim priča o benzinu koji je u, recimo Beču, skoro 20 odsto feftiniji nego u Srbiji…

Zvali su ljudi iz Zaječara, Prokuplja, Kragujevca, Novog Sada i ostalih gradova, tražeći svoj primerak kako bi u medijskom mraku koji vlada u Srbiji videli bar deo onoga što nam se dešava.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker