SPOJ TRADICIJE I KULTURE: Održan 18. sabor „Vrela Homolja“ u Žagubici (VIDEO)

U Žagubici je 2. jula održan 18. sabor „Vrela Homolja“, najveća kulturna, turistička, gastronomska i sportska manifestacija u Homolju pod pokroviteljstvom Turističke organizacija opštine Žagubica i Opštine Žagubica.

Foto: Promo

Manifestaciju je otvorio direktor Turističke organizacije opštine Žagubica, Vladan Lazić i naglasio da ovom najpoznatijom manifestacijom u regionu, opština Žagubica predstavlja spoj tradicije i kulture svog stanovništva.

– Cilj Sabora je očuvanje identiteta raznovrsnosti kultura ovog područja, iskonskih vrednosti i prikazivanje izuzetno bogatog kolorita nematerijalne baštine – naveo je Lazić

Na manifestaciji je bilo izloženo oko stotinak štandova sa ručnim radovima, tridesetak učesnika koji su se takmičili u pripremi tradicionalnih specijaliteta na licu mesta i 25 izlagača koji su doneli već pripremljenu hranu, a tokom celog dana posetioci su mogli da uživaju u bogatom kulturno-umetničkom programu.

(Tpknews.com)

2 Komentari

 1. ….ovo je toliko bitna manifestacija da u Kučevu, а verujem i dugim LS u BUO o istoj niko nije proneo ni slovo

  a to je u najmanju ruku, bruka i sramota

  kako onih koji tu manifestaciju organizuju, tako i susednih opština koje bi istu trebalo, komšijski i regionalno, da podrže

  dakle…svaka v(l)aška – obaška

  e, tako će ceo ovak kraj i da prođe

  razjedinjen ličnim interesima kojekakvih lokalnih kabadahija, narod ostaje prepušten sudbini onih *sa vrha” kojima ni malo nije stalo do očuvanja i prosperiteta stanovnika i naselja Braničevskog okruga

  šteta…

  kad dođu stari dani oni koji nisu ustali na vreme neće imati mogućnosti za reviziju svojih propuštenih prilika i postupaka, a potomci će naveliko zaboraviti na sopstveno poreklo, uživaće svoj život u svojim “novim domovinama”… a ovde će razbaštiniti dedovinu kao da nikada nije ni postajala

  međetnički sukob nije bilo moguće izazvati pod istom verom/crkvom, ali zagađenje, truli ekonomski interesi ili nedajbože nekakva pošast…opustiće ovaj prelepi i prebogati kraj od starosedelaca i njime će zavladati stranci ili kojekakva domaća fukara

  živi bili pa videli

  najsrećniji bih bio da grešim u ovoj prognozi

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker