NA SNIMKU IZ BEČA JE DANKA? Austrijska policija objavila fotografije dve žene osumnjičene za otmicu

Bečka policija objavila je fotografije dve žene za koje se sumnja da su viđene na tramvajskoj stanici u centru Beča 30. marta oko 20 časova kada ih je usnimio srpski državljanin koji živi u Beču sumnjajući da se na snimku nalazi nestala dvogodišnja Danka Ilić.

Betroffenes Mädchen © LPD

U narednim satima uslediće hapšenje ljudi koji se bave trgovinom dece, a koji su, kako se sumnja, umešani u nestanak male Danke Ilić (2).

– Dana 30. marta 2024. prijavio se srpski državljanin koji živi u Beču, kako tvrde vlasti u Srbiji bio je u bečkom okrugu oko 20 časova, kada je na tramvajskoj stanici „Šotenring” naišao na malo dete – , piše u saopštenju.

Pošto je uočio sličnost između devojčice i skoro dvogodišnjeg deteta nestalog u Srbiji, napravio je snimak troje ljudi. On je to stavio na raspolaganje vlastima radi dalje istrage, navode. Kako se objašnjava u saopštenju, srpske vlasti su potom kontaktirale policiju u Austriji, pri čemu je istragu o sumnji na otmicu deteta sprovela državna policija, Кancelarija kriminalističke policije Beč.

Nakon što je porodica nestale devojčice pogledala video materijal, pretpostavlja se da je vrlo verovatno da bi to mogla biti devojka iz Srbije, navodi se u saopštenju.

Bečka policija naložila je hapšenje osumnjičenih po nalogu javnog tužilaštva, ali i objavljivanje slika u medijima. Mole da se očevici i ljudi koji poznaju žene, jave hitno policiji i kažu gde se nalaze.

Informacije je anonimno moguće poslati i bečkoj Državnoj kancelariji kriminalističke policije. Broj telefona 01-31310-33800 ili možete pozvati bilo koju drugu stanicu policije.

Podsećamo, devojčica je navodno viđena 30. marta u Beču u pratnji dve državljanke Rumunije.

Srpska policija odmah je reagovala, a Interpol je izdao žutu poternicu kako bi sve države sveta reagovale ukoliko je negde vide.

Kada je u pitanju pomenuti snimak, mnogi su primetili dve odrasle žene koje prate devojčicu, ali bez ikakvog pokazivanja emocija ili prisnog odnosa prema njoj.

Na snimku koji je nastao na metro stanici Šotenring se jasno vidi devojčica Dankinog uzrasta u belo-roze jakni i sa cuclom u ustima, a pored nje je putna torba zelenoplave boje.

Snimak je navodno napravio srpski državljanin koji je isti potom poslao u MUP Srbije, a nakon čega je kontaktirana i policija u Beču.

(Tpknews.com/Mediji)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker