“ZBOG KORONE, NE MOŽEMO DA JE GRLIMO”: Minja ima 3 godine, a njeni roditelji rade u požarevačkoj bolnici

Minja je trogodišnja devojčica iz Požarevca koja prethodnih dana ne može da bude sa svojim roditeljima. Oni su oboje zdravstveni radnici, majka medicinska sestra, a otac specijalista opšte prakse u Domu zdravlja Malo Crniće i danima se bore protiv epidemije korona virusa koja se pojavila u našoj zemlji.

Foto: Facebook/Aleksandra Caka Zlatković

Minja zna da mama i tata rade u bolnici i da ovih dana neće moći da se igra i smeje sa njima, da ih zagrli, ali da je sve to za njeno dobro.

Ona je sada kod ljudi koji je beskrajno vole: babe, dede, strica, strine i njene malene sestre od strica gde će provesti neko vreme, dok se stanje sa epidemijom korona virusa ne stabilizuje.

Zbog toga je Aleksandra uputila javni apel svim sugrađanima koji se i dalje ne pridržavaju mera samoizolacije čime i sebe i druge dovode u direktnu opasnost.

– Zavidim svima vama koji ste sada pored svoje dece i možete da ih grlite i ljubite koliko god hoćete. Mi našu Minju neko vreme nećemo moći da zagrlimo i jako nam je teško zbog toga. Nećemo moći da je zagrlimo da ne bi ugrozili njeno zdravlje i zdravlje ljudi koji je čuvaju – navela je ona.

– Zbog posla kojim se bavimo mi, njeni roditelji, posebno njen tata, ne znamo da li u nekom trenutku možemo doći u kontakt sa pacijentom koji je zaražen. Molim vas sve pomozite nam da se sve ovo što pre završi. Pomozite i nama medicinskim radnicima da svoju decu što pre zagrlimo i poljubimo. Ostanite kod kuće i uživajte u svojoj deci, bračnom partneru, dobroj knjizi, filmu.. Nađite bilo kakvu zanimaciju, samo ostanite kod kuće. Od vas zavisi koliko će ovo trajati. Od vas zavisi kada će Minja opet zagrliti i poljubiti mamu i tatu – apelovala je Aleksandra.

Foto: Facebook/Aleksandra Caka Zlatković

Za naš portal kaže da je svojom objavom još jednom želela da skrene pažnju neodgovornih ljudi koji još ima u njihovom gradu. A sve joj, priča, veoma teško pada.

– Od deteta se nismo odvajali duže od 24 sata i to samo nekoliko puta od kada je rođena. Ovako tešku odluku smo doneli da ne bi ugrozili Minju, ali i njene najbliže koji je čuvaju. Nedostaje i meni i suprugu puno, navikli smo na njen smeh u kući na njeno trčanje, njenu igru i pevanje – iskrena je naša sagovornica.

Kako kaže, jedino što olakšava njihovu razdvojenost je to što znaju da je sa onima koji je vole.

– Čujemo se preko video poziva, gledamo je pričamo sa njom. Ona zna da mama i tata moraju da rade i leče ljude. Zna da je mama i tata vole najviše na svetu. Najteže je kad nam kaže mama, tata, zagrlite me i poljubite preko telefona. Ni jednom se nije zaplakala do sad , a to prepisujem tome da je sa ljudima koji je beskrajno vole – kaže ova medicinska sestra.

Ona još jednom moli sve ljude da se pridržavaju mera samoizolacije i da ne izlaze van, kako bi se što pre sve vratilo u normalu.

– Moj post i jeste bio sa ciljem da malo rasvesti ljude ako može. Da shvate da je svako od nas pogođen na neki način. I suprug i ja svoj posao radimo sa puno ljubavi i nismo hteli da se sklanjamo od svog posla jer smo sada najpotrebniji. Nadamo se da sve ovo brzo prođe i onda ćemo se svi vratiti svojim normalnim životima – poručuje Aleksandra Zlatković.

(Tpknews.com/SD)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker