SELAKOVIĆ U POSETI PETROVCU NA MLAVI: Zaposleni u socijalnoj zaštiti – heroji koji zaslužuju priznanje

Opština Petrovac na Mlavi, uz opštinu Aleksinac, je među prvima u Srbiji po broju ustanova koje se bave socijalnom zaštitom, rekao je ministar Nikola Selaković nakon obilaska Ustanove za odrasle i starije Gvozden Jovančićević u Velikom Popovcu i Doma za decu i lica ometena u razvoju Dr Nikola Šumenković u Stamnici.

Foto: Promo

Kako je saopštilo Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja, Selaković je rekao da su to dve ustanove uz Centar za socijalni rad koje rade izuzetno važan posao, ali i u kojima ljudi rade veoma težak i odgovoran posao.

“Dom u Stamnici nastao je u paviljonima koje su nekada koristili rudari. Rudnik je ugašen, ostali su paviljoni koji su svojevremeno preuređeni, a danas u njima rade socijalni stručni radnici, negovatelji, medicinsko osoblje, koji rade ozbiljno rudarski posao. Koristim ovu priliku da tim ljudima i svim njihovim kolegama i koleginicama širom Srbije koji rade u ovakvim ustanovama, a više je od 70 ustanova za smeštaj korisnika u našem sistemu socijalne zaštite, odam priznanje na onome što rade”, istakao je ministar Selaković.

On je dodao da je Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja od 2021. godine zaključno sa 2023. uložilo samo u ove dve ustanove više od 150 miliona dinara.

“Ovde u Stamnici oko 90 miliona, u Velikom Popovcu 60 miliona. Nastavićemo i dalje da ulažemo u ove ustanove. One zahtevaju po prirodi posla koji se ovde obavlja potpuno drugačije tretmane, drugačije tekuće održavanje”, naveo je ministar.

Govoreći o platama zaposlenih, ministar je ukazao da je izuzetno važno i što ohrabruje u oblasti socijalne zaštite, jeste i najava predsednika Vučića da će ljudi koji čine ovaj sistem, koji rade veoma težak, zahtevan i odgovoran posao biti obuhvaćeni povećanjem zarada.

“Kada pogledate koji posao ovi ljudi rade, koliko je to posao koji zahteva prvo veliko srce i dušu kod čoveka, pa onda sve ostalo, to je nešto što ne možete da platite, ali trudićemo se da korak za korakom, kako naša ekonomija napreduje, kako Srbija privredno napreduje, finansijski jača, da i za ovaj ozbiljan segment naše države i društva obezbedimo dovoljno sredstava za njegovo neometano funkcionisanje, ali i dovoljno sredstava za zaposlene”, naglasio je ministar Selaković.

Ministar je pohvalio i Opštinu Petrovac na Mlavi i predsednika opštine zbog pažnje koju pridaje sistemu socijalne zaštite i ustanovama koje ovde rade.

Ove ustanove zapošljavaju veliki broj ljudi i zahtevaju jednu posebnu pažnju.

“Ono što je na svima nama jeste da ljude koji su ovde nekada i 24 sata dnevno maksimalno podržimo u njihovom poslu”, zakljucio je Selaković.

Tokom boravka u Opštini Petrovac na Mlavi, ministar je obišao i razgovarao sa zaposlenima u Centru za socijalni rad u toj opštini, navedeno je u saopštenju.

(Tpknews.com/Tanjug)

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker