KO JE NOVICA JANOŠEVIĆ? Kontroverzni naprednjački uništitelj Kučeva?!

Malo je ljudi u opštini Kučevo kao Novica Janošević, koji se mogu pohvaliti sa tako dugom političkom karijerom koja je u svakom momentu za građane opštine Kučevo bila bezuspešna, pogubna i svesnog uništavanja svega onoga što su generacije i generacije pre njega stvorile.

Predsednik Opštinskog odbora Srpske napredne Kučevo, Novica Janošević

Politička karijera Novice Janoševića počinje davne 2001. kada je izabran za sekretara Opštinskog odbora Srpske radikalne stranke Kučevo. Prodavajući po raznim vašarima Sabrana dela dr Vojislava Šešelja i provodeći više vremena sa Zoranom Milekićem Ćukom nego sa svojim ocem, Janošević brzo politički napreduje. Od fizičkog radnika na građevini i veterinarskog pomoćnika u privatnoj veterinarskoj stanici, Janošević polako ali sigurno u trenerci sa cipelama na nogama, ulazi u zgradu opštine Kučevo kao član Opštinskog veća. Svakodnevna prljava borba u obračunu sa onima koji su pismeniji i pametniji od njega, Janošević pred sobom vidi samo lični ekonomski interes i kako skloniti konkurenciju, partijske kolege daleko od Milekića.

Milekićeva borba da nešto uradi za svoju opštinu nije mu dala vremena da proveri Janoševićevo konstantno spletkarenje i ogovaranje svih učenih i sposobnih ljudi koji su želeli da nešto urade za svoju opštinu. Otcepljenje Srpske napredne stranke od dela Srpske radikalne stranke nije zaobišlo ni opštinu Kučevo. Te 2008. godine, Novica Janošević sledbenik dr Vojislava Šešelja o ideji velike Srbije i granica Karlobag – Ogulin – Karlovac – Virovitica na jedvite jade postaje predsednik Opštinskog odbora Srpske napredne stranke Kučevo. Ova pozicija Janoševiću je dala ogroman vetar u leđa i nakon toga postaje zamenik predsednika opštine Kučevo. Došao je na red i unapred smišljen plan Novice Janoševića a to je kako da se on lično obogati. Želja za stalnim prisustvom pored Zorana Milekića Ćuke kako ne bi slučajno neko drugi upao na njegovo mesto, naterala je Janoševića da kupi plac i sagradi kuću u Kučevu i tako još intezivnije nastavi sa diskreditacijom svojih protivnika, budućih potencijalnih kandidata za predsednika opštine Kučevo. Obično se novac za izgradnju kuće sakuplja godinama ali Janošević ga je očigledno sakupio preko noći, sagradio kuću i brzo se nakon toga uselio u nju.

Na ulicama Kučeva građani i deca u školi su često izgovarala krilaticu jedni drugima kad nešto ne znaju „Nisi Nole bez škole!“ Čuvši ovu krilaticu Novica i njegova tadašnja supruga upisuju školu za strukovne menadžere a predavanja i ispiti su se „polagali“ u Skupštinskoj sali opštine Kučevo. Ekspresno je Nole završio Visoku strukovnu školu mada ni dan danas ne zna da li je „studirao“ na strukovnim ili akademskim studijama i za koje zanimanje je osposobljen?

Posle parlamentarnih izbora 2014. Zoran Milekić je izabran za narodnog poslanika u Skupštini Srbije. Sa ogromnim uštedama u budžetu, nasleđenim od njegovog predhodnika, Novica Janošević preuzima čelnu funkciju u opštini Kučevo. Neiskustvo u rukovođenju opštinom se odmah primetilo, Milekić ga je usmeravao savetima koliko je Janošević hteo da prihvati ali je sve to bilo bezuspešno. Na lokalnim izborima održanim 2016. Godine Novica Janošević je bio kandidat Srpske napredne stranke za mesto predsednika opštine Kučevo. Nesnalažljivost, anarhija, nerad, zapošljavanje rođaka doveli su Srpsku naprednu stranku u situaciji da se provukla kroz iglene uši i pobedi Grupu građana čiji je nosilac liste bio dr Darko Blagojević. Pričalo se tada a i sada da su ti izbori pokradeni. Šta je istina, niko ne zna. U isto vreme, Zoran Milekić je dobio više od 2.000 glasova za parlament Republike Srbije od Novice Janoševića koji je osvojio jedva tesnu većinu. Konačno je Janošević mogao sam da odlučuje o svemu, za najbližeg saradnika postavlja Miloša Petrovića Šomija čoveka oskudnog obrazovanja koji u tom trenutku nije bio član Srpske napredne stranke. U decembru 2016. na predlog Novice Janoševića, Miloš Petrović Šomi postao je sekretar Opštinskog odbora Srpske napredne stranke a nakon toga i njen član. Ostaće upamćeno da u Sali gde se održavao Opštinski odbor sem Janoševića niko nije hteo da aplaudira izboru Petrovića.

50-ti jubilarni Homoljski motivi su bili prilika da dvojac Janošević – Petrović krene u zajedničko delovanje usmereno na uništavanju opštine Kučevo. Ogromni računi za sve i svašta, počev od zajedničkog ručka, dovođenje estradnih zvezda po paprenim cenama, snimanje filmova, kupovine reklamnog materijala, i činjenice da su samo bedževi za ovu manifestaciju plaćeni preko 20.000 evra.

Svakodnevno se trošio nemilice novac poreskih obveznika na razne projekte koji su bili bespotrebni, plaćani astronomski računi po restoranima, angažovane firme bliske njima, sve u svemu, zavladalo je totalno ludilo a građanima je bilo sve gore i gore. Javila se prilika da pošto se oženio po drugi put Janošević i drugoj supruzi kupi novu kuću, što je i učinio. Nezvanično se pominje da je kupio i stan u starom delu Beograda ali za to nema pouzdanih informacija. Neki kažu da je upisan na tuđe ime. Naši gastarbajteri ovako veliki kapital ne mogu da prikupe ni za 40 godina teškog rada u inostranstvu.

2018. godine, Janošević podnosi ostavku na mesto predsednika opštine Kučevo da bi kasnije bio izabran za predsednika Vlaškog nacionalnog saveta u Srbiji. Izbore za Vlaški nacionalni savet su pratile razne nepravilnosti, počev od pritisaka na članove Srpske napredne stranke i njihove srodnike da se upišu u poseban birački spisak Vlaške nacionalne manjine, među kojima ima mnogo pripadnika srpske nacionalnosti do lažiranja rezultata na biračkim mestima kako bi se ubacivanjem listića za ljude koji nisu izašli na glasanje povećala izlasnost i prikazala lažna podrška Janoševiću. Naravno da je Janošević poveo sa sobom i Miloša Petrovića Šomija i postavio za predsednika Odbora za informisanje u Vlaškom nacionalnom savetu iako isti ne zna nijednu reč vlaškog jezika a poreklom je sa Kosova.

Mesto predsednika opštine Kučevo preuzima Slavica Bulutič, hrabra, odvažna i pre svega finansijski stručnjak. Računajući da će moći da joj naređuje, Janošević je podržao ovaj izbor ali ne zadugo jer je Slavica Bulutić u momentu preuzimanja dužnosti zatekla minus u opštinskoj kasi preko 70 miliona dinara. Tragajući za uzrokom tako velikog gubitka, nailazi na velike nepravilnosti u radu Novice Janoševića. Zavrću se slavine svim nelegalnim potrošačima opštinskog budžeta koji su živeli na račun naroda.

Suočen sa ozbiljnim problemom Janošević po starom dobrom receptu kreće u kampanju svragavanja Slavice Bulutić sa mesta predsednika opštine uz podršku koordinatora SNS Aleksandra Jokića i lokalnog kontraverznog biznismena. Na mesto predsednika opštine Kučevo odbornici smenjuju Slavicu Bulutić i biraju Vladimira Stojanovića dotadašnjeg predsednika Skupštine opštine Kučevo. Nasleđeni dugovi još od Novice Janoševića nisu dali puno prostora za rad Vladimiru Stojanoviću a već u drugoj polovini godine počela je kampanja za lokalne i parlamentarne izbore. Stojanović u svom kratkotrajnom mandatu uspeo je da se izbori sa samovoljom Novice Janoševića i pokuša da opštinu dovede u legalne tokove. Kasnije će se ispostaviti da ga je to koštalo mesta predsednika opštine u narednom mandatu.

Naime Opštinski odbor Srpske napredne stranke Kučevo je četiri puta glasanjem potvrdio da je kandidat za predsednika opštine Kučevo Vladimir Stojanović. Tako se izašlo i pred građane i izvojevana apsolutna pobeda sa osvojenih 35 mandata od ukupno 43 koliko broji lokalni parlament. Nije ovo bilo dovoljno da Stojanović bude predsednik već po volji koordinatora SNS Aleksandra Jokića, Novice Janoševića i kontraverznih biznismena, mimo volje građana na neligitimnoj vandalističkoj konstitutivnoj sednici Skupštine opštine Kučevo izabran je neiskusni mladi lekar Ivan Rajčić a za njegovog zamenika postavljen šumar Nenad Mikić čovek sumnjivog morala. Pokradena su odbornička uverenja, 19 odbornika nije ni pozvano na ovoj sednici, falsifikovani zapisnici a sam tok sednice obezbeđivale su jake paravojne formacije obučene u crnim majicama na kojima je pisalo „Kobre“.

Po podacima iz 2002. godine u opštini Kučevo je živelo 18.808 stanovnika, 2011. godine je živelo 15.516 stanovnika a u ovom trenutku je ta cifra blizu 13.000 stanovnika. Ako se ovako nastavi opština Kučevo će izgubiti status opštine, sve zarad nabeđenih naprednjačkih političara poput Novice Janoševića, koji u isto vreme obavlja funkciju predsednika Vlaškog nacionalnog saveta i funkciju predsednika Opštinskog odbora Srpske napredne stranke Kučevo uz ogromna finansijska primanja.

Nesumnjivo je da istočna Srbija tone, mladi odlaze u veće gradove Srbije a neretko i van granica Srbije. Vozne karte su obično u jednom pravcu, dok za to vreme naprednjačko rukovodstvo opštine Kučevo rasprodaje i ono malo imovine što je ostalo, ne bi li došli do još malo novca koji će utrošiti na kupovinu privatnih automobila, sređivanja kuća, dvorišta i garaža. Dok neka druga deca gledaju u usta deci opštinskih funkcionera kako sa zadovoljstvom ližu sladoled i voze skupe automobile poput dece Novice Janoševića, njihovi roditelji nemaju ni za hleb da kupe njihovoj deci. Otvaranje radnih mesta nije prioritet za rukovodstvo opštine Kučevo, jer što je narod siromašniji, lakše se njime upravlja.

Novica Janošević je sa namerom izdao svoj narod i Zorana Milekića, čoveka koji ga je stvorio, priklonio se sumnjivim tipovima sa mišlju da se spasio odgovornosti od koje ne može pobeći. Sve u životu ima kraj, pa tako će i ovome brzo doći kraj, jedino će ostati gorak ukus u ustima zašto ovim ljudima nije rečeno ne, mnogo ranije.

(Ekipa Tpknews.com)

22 Komentari

 1. Otprilike pre šest meseci u kampanji za izbor saveta mesnih zajednica Janošević i njegovi saradnici su obilazili sva sela u našoj opštini obećavajući sve i svašta, puteve, uređenje domova kulturae itd. ne bi li meštani glasali za njihovu listu. Verovali ili ne SVE SU SLAGALI od investicija nema ništa.

 2. Novica Janosevic je uništio život u Kučevu. Najgora opština od kada je on vlast. Zaposlio je svoju bivšu suprugu za stalno u opštini, drugu suprugu postavio za direktora škole, sestru je zaposlio u opštini, sina u Srbijašume, zet radi za opštinske institucije on radi u opštini. Zaboravili ste da kažete da je kupio auto sebi i supruzi.

 3. Ne mogu da verujem da osoba koja je napisala ovaj tekst raspolaže sa takvim podacima koji su u celini veoma istiniti. Svaka čast za tekst a Janošević i bulumenta oko njega neka vide šta će dalje, ako im je savest čista neka uživaju. Sram ih bilo da ih sram bude. Treba da znaju da ima dece u ovoj opštini koja gladuju.

 4. U skoli je bio sav slinav i ucenik ispod proseka. Nije nista uradio za opstinu. Da li i zna nesto da radi jer se vec dvadeset godina bavi lazima

 5. TPK NEWS je jedini slobodni portal u regionu koji se bavi raskrinkavanjem politickih mafijasa kao sto je ovaj Janosevic

  1. To je tačno i hvala bogu što postoje! Pogledajte e-Kučevo,portal koji nas obasipa lažima svakodnevno,nije ni čudo kad ga uređuje predsednik skupštine Kecman.

 6. Čovek se bavi politikom samo iz ličniog interesa briga njega za ostale građane,uskoro će postati najbogatiji čovek u Braničevskom okrugu.

 7. Polako se bliži kraj vladavine predsednika Vučića,moraće da prizna Kosovo da uradi ono zbog čega su ga zapadne sile i dovele na vlast i sa tim je završio svoju političku karijeru a sa njim će otići i sva ova bulumenta poput Janoševiča i njemu sličnima.

  1. Što ste bre navalili na čoveka, pa i on ima dušu, a to što nije uradio ništa za opštinu nije ništa čudno jer njegov domen, njegovo znanje je taman toliko koliko je i uradio. Najvažnije je to što čovek radi za sebe i svoje najbliže, a nas ko šiša kad smo glupi? Da je pravde u ovoj državi na njegovo mesto bi bio školovana I iskusna osoba a Janošević možda bi dogurao do kurira?

 8. Novica se pitao za nešto u Kučevu do avgusta prošle godine. Sada i on stoji mirno pred Acom karatistom i peške po deset puta dnevno ide kod njega po mišljenje.

  1. Ako da bog ićiće i puzeći kad mu gazda naredi i to sto puta dnevno ako treba. Pošteno rečeno i nije za drugo? Neka puzi?

 9. Za ovakve kao što je Janošević, kažu da je siguran kao vrbov klin. Dvadeset godina on živi na grbači naroda a ništa nije učinio za taj narod. Važno da je svoju suprugu postavio za direktorku škole, i sestru zaposlio u opštini. Dobro je obezbedio i bivšu suprugu.

 10. Sve tačno i realno, najgore radnje obavlja nova mu supruga, zapošljava na ugovor sve nestručne, napredne najviše iz neresnice (odakle je i ona). Školu (voluja, duboka i radenka) je unazadila do skorog gašenja, a većinu stručnih kadrova ,,oterala,, kako bi obezbedila sebi podršku ugovorcima-polntronima, jad i beda ove bahate janoš porodice.

 11. Pošto ima više lažnih profila na fejsbuku radno vreme koristi za splektarenja, hvalisanja i u obračunavanju sa neistomišljenicima, a za to ga građani Srbije plaćaju 250000 dinara svakog meseca.

 12. Specijalnost Novice Janoševića i pobratima mu Miloša Petrovića da otvaraju Fejsbuk lažne profile, šalju narodu poruke sa lažnih SIM kartica, prete, i prate neistomišljenike a posebna specijalnost je čerupanje opštinskog budžeta na razne nepotrebne stvari gde se oni ograđuju za svoj procenat.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker