JANOŠEVIĆ I VLAUCA JURIŠNIK IZ RAMA: Falsifikovali skoro tri hiljade potpisa građana vlaške nacionalne manjine sa teritorije Opštine Veliko Gradište

Sadašnji članovi Nacionalnog saveta Vlaha, pojačani nekolicinom novih lica koji su ih do juče “pljuvali” pre više od mesec dana su zvanično krenuli u kampanju za predstojeće izbore u Nacinalnom savetu Vlaha.

Novica Janoševića i Slađan Marković/Foto: Facebook/Screenshot YouTube

Ovo telo biraju pripadnici vlaške nacionalne manjine u Srbiji, kako bi ostvarili prava na samoupravu u kulturi, obrazovanju, obaveštavanju i službenoj upotrebi jezika i pisma. Njegova kulturno-prosvetna uloga, pre svega se odnosi na očuvanju identiteta manjinskog stanovništva, u okviru manjinske zajednica Vlaha. Nacionalni savet Vlaha kao i drugi Saveti nacionalnih manjina u Srbiji, bi trebalo da nezavisno od političkog uticaja zastupaju interese manjinskih zajednica u Srbiji, međutim u praksi nije tako.

Novica Janošević, aktuelni predsednik Nacionalnog saveta Vlaha i nosilac liste na predstojećim izborima za članove ovog saveta, obavlja istovremeno funkciju predsednika Opštinskog odbora Srpske napredne stranke Kučevo, član je raznih opštinskih komisija, zaposlen je u JKP Kučevo i koristeći politički uticaj ucena, dodatno radi za jednu osiguravajuću kuću.

Vojnik jurišnik Novice Janoševića, Slađan Marković, Vlauca iz Rama, član Nacionalnog saveta Vlaha koji istovremeno obavlja funkciju zamenika predsednika Opštine Veliko Gradište, takođe je i on kao i njegov šef član raznih opštinskih komisija i verni član Srpske napredne stranke.

Manipulacija ovog dvojca, traženje pomoći kod vidovnjaka, vračara, upućivanje pretnji, bahatost, korištenje javnih sredstava u stranačkim kampanjama, njihove Srpske napredne stranke preneli su i na izbore za Nacinalni savet Vlaha.

Moto Novice Janoševića i Slađana Markovića, “nije bitno koje si nacionalnosti, važno je da se upišeš u poseban spisak vlaške nacionalne manjine, milom ili silom u suprotnom možeš da napustiš Srbiju jer ću ti stvoriti pakao od života”.

Pod takvim uslovima mnogi koji su imali nameru da se kandiduju za izbore u Nacionalnom savetu Vlaha su zbog neravnopravne borbe u kojoj se unapred zna pobednik nameštenih izbora odustali od kandidature.

Kako je preneo nezvaničnu informaciju “Petrovac-INFO” na svom Facebook nalogu, jedina koja je mogla da ugrozi Novicu Janosevića je Žaklina D. pripadnica vlaške nacionalne manjine iz Melnice. Po tvrdnjama ovog portala, pripadnica vlaške nacionalne manjine iz Melnice Žaklina D. zbog brojnih pretnji, njoj i deci od strane Novice Janosevića i njegovih bliskih ljudi iz Srpske napredne stranke, da će ako se kandiduje za izbore u Nacionalnom savetu Vlaha, morati dobro da pazi gde se kreće, dobro da vodi računa o svojoj deci jer mogu da nestanu i da će imati posledice. Pod tim pretnjama Žaklina D. plašeći se za svoju bezbednost odustala je od kandidature. Kako je saznao “Petrovac-INFO” Žaklina D. je imala veliku podršku vlaške nacionalne manjine, posebno na Istoku Srbije pa je to bio trn u oku Novici Janoseviću koji je pokrenuo lavinu pretnji kako bi ona odustala od kanditarlture i time mu omogućila da izađe sa jednom listom na prestojećim izborima za Nacionalni savet Vlaha i tako osigura svoju sigurnu pobedu. Očigledno je, da se na ovakav način Vlasima i Vlajnama u Srbiji uskraćuje pravo slobodnog izbora između više kandidata i nameće im se samo jedna prorežimska lista.

Ono što je SNS radio za prošle izbore Nacionalnog saveta Vlaha primenjuje i za ove izbore, trgujući političkim uticajem upisivali su u poseban birački spisak pripadnike različitih nacija do određivanja članova izbornih komisija iz njihovih redova. Na svim biračkim mestima za članove izborne komisije, lokalne samouprave imenovani su članovi iz redova SNS. Izlaznost će biti 100 posto, glasaće svi, oni koji budu izašli na glasanje, ali i oni koji nisu izašli na glasanje, čak i davno preminuli.

Uostalom, samo je jedna lista a izbori za ovaj Savet su čista farsa, što je nateralo neke pripadnike vlaške nacionalne manjine da se ispišu iz posebnog biračkog spiska i upišu u poseban birački spisak rumunske nacionalne manjine ili jednostavno i ne budu upisani nigde.

Kako saznaje Insajder Mile Sova, Janosevićev jurišnik Slađana Marković, naredio je da se falsifikuju i ubace u posebnan birački spisak skoro tri hiljade potpisa građana vlaške nacionalne manjine samo sa teritorije Opštine Veliko Gradište, ne bi li imali dovoljan broj članova.

Sistem Novice Janoševića i njegovih poslšnika već godinama radi na stvaranju društvene klime netrpeljivosti prema neistomišljenicima upućivanjem pretnji, huškanja i stavljanja na stub srama školovanijih i pametnijih od njega.

Janošević na sve moguće načine prljavim metodama deluje protiv konkurencije, jer mu funkcija predsednika u Nacionalnom savetu Vlaha za naredne četiri godine, garantuje sigurna mesečna primanja ne računajući ona u JKP Kučevo, raznim opštinskim komisijama I rad za osiguravajuću kuću, što iznosi još toliko.

Po nekim procenama portala “Petrovac-INFO” za četiri godine prošlog mandata, Janošević je od države iskeširao blizu 150.000 evra, ili oko 37.000 evra godišnje. Zašto ne bi i dalje nastavio istim putem, kada su mu sistem, država i građani to omogućili!?

(Tpknews.com/S.A.)

PROČITAJ I

22 Komentari

 1. Svaka vam čast za raskrinkavanje ovih bandita. Sve je tačno, važno je da imaju dovoljno upisanih u birački spisak na glasanje i ne mora da izađu. Glasače kriminalna komisija a izlaznost će biti 99,99%

 2. Чиме ли су заслужили ови пробисвети да имају толико функција и тако висока примања кад не вреде лулу дувана

 3. Koja primanja su Nacionalnom savetu Vlaha. Nije ni čudo što falsifikuju spiskove, pare ih interesuju. A šta kaže na sve ovo tužiteljka Dubajić?

 4. Jedno pitanje odakle odjednom toliko Vlaha u Opštini Veliko Gradište? Savet kako da odradite na fin i kulturan način ova dva probisveta. Jednostavno niko da ne izadje na glasanje i javnim proglasom svih Vlaha oduzmite im svaki kredibilitet. A to što prete narodu i gospodnji Žaklini i njenoj deci da ne zaborave da batina ima dva kraja a i oni imaju decu. Švaleru u pokušaju Sladjanu bi bolje bilo da malo sidje sa oblaka jer veoma brzo može sa njih pasti. AJanupeviću će pohlepa doći glave na opštu radost naroda iz Kučeva.

  1. Azra, lepo vi predlazete da Vlasi bojkotuju Nacionalni savet Vlaha ali ce Novica i Sladjan i tako da glasaju za sve koji nisu izasli na glasanje. Njima je bitan broj upisanih a ne izaslih. Evo u Vukovicu, Srpce, Zelenik, Mustapic i Rabrovo ljudi nisu hteli ni da cuju za to a ko zna koliko je njih upisano falsifikovanjem? Zamislite, poseban biracki spisak u opstini vodi Novicina bivsa supruga sa kojom ima dvoje dece. Milos Petrovic, sekretar OOSNS Kucevo poreklom sa Kosova je u proslom mandatu bio predsednik odbora za informisanje vlaske nacionalne manjine a ne zna nijednu rec vlaskog jezika. Sta je tek radio Sladjan po opstini Veliko Gradiste i koga je sve upisivao? Izaci ce ovo na videlo veoma brzo.

 5. Meni nije jasno kako Janošević može da bude predsednik vlaške nacionalne manjine, kad on uopšte ne pripada toj manjini?

 6. Nije samo Sladjan švaler u pokušaju već i Nole iz Kučeva. On se iz jedne takve švaleracije oženio po drugi put sa kućnom prijateljicom. Nole isto leti visoko al kad bude tresnuo moći će jedino kozar da bude.

 7. NOVICA TREBA DA LJUBI CUKU U Z**DNJICU TRI PUTA DNEVNO JER DA NIJE BILO CUKE NOVICA BI I DANAS BIO U SVINJCU I G**NIMA DO GUSE

 8. Danas su predsednici mesnih odbora Srpske napredne stranke opstine Kucevo pozivali ljude telefonom i naredjivali da u subotu u 18 casova dodju u hotel Rudnik da podrze Novicu Janosevica za Nacionalni savet. Posebno se vrsi pritisak na zaposlene u JKP Kucevo, opstini, skolama, vrticu, domu kulture, biblioteci. Kada ce kraj ovom maltretiranju naroda! Bruka i sramota!

 9. Nole Vepar svojim ponašanjem teroriše i maltretira građane istočne Srbije. Da li neko može da stane na put ovom silovatelju naroda Jebali ga više ti AV AV mitinzi, stranke i sekte

 10. Da nemaju debelu korist od politike i tog saveta ne bi jurili toliko. SNS stranku iskoriscavaju za svoje prljave poslove. Doci ce kraj i njima vrlo brzo.

 11. Janošević upravo prođe pored mene službenim automobilom opštine Kučevo marke “Mazda” i ode ka Požarevcu. Nije mi jasno kako vozi auto opštine a nije zaposlen u opštini. Čista zloupotreba službenog vozila opštine.

 12. Videla sam i ja Kokesa iz narodne odbrane u sluzbenom auto opstine marke punto. Vraca se iz Pozarevca. I to je zloupotreba sluzbenog polozaja. Sram da ih bude.

 13. Ako dvojac hohštaplera falsifikuje potpise gradjana za Vlaški nacionalni savet pošto u Srbiji više ne postoje Zakoni a sudije postale Vučićevi poltroni ima Zakona u EU. Ove tekstove i lažne liste mogu naši u dijaspori da ponude evropskim novinarima tako da cela Evropa sazna kakva je stvarna situacija u Srbiji i kako se ucenjuju i zastrašuju nacionalne manjine i ne samo one već i srpski narod. Uvek postoji način da se sočni ima stane na put. Da par ljudi teroriše većinu e to mi nikada neće biti jasno. Dragi narode pročitajte priču o 7 pruteva, možda nešto iz nje naučite.

 14. U subotu nam naredjiju da idemo u hotel Rudnik kod Ace Karatiste na krkanluk za Novicinu stranku. Ko nece da ide od ponedeljka da ne dolazi na posao.

 15. Bice para da se prave terevenke U Hotelu. Tu je Ivan Hotelski maher, da prebaci pare sa drzavnog racuna na racun Hotela. Hvali se kako u Vukovicu dize se nova vinarijs vedna milion eva. Potpuno nov objekat iz temelja, najmodernijeg projekta i od modernih materijala kosta milion evra, al kad domacin investira. Kad Ivan Hotelski renovira dom zdravlja u Kucevu e tada se krecenje placa dva miliona trista hiljada evra. Od tih para ima i da vrati u Beograd koliko mora, pa bratija ga na vlast postavila, ima za hotelske terevenke i namirivanje odbornika, ostace da se kupi farba i okreci napravljen i vec renoviran Dom zdravlja. Puno je to para da se pokrade u cugu Ivane Hotelski.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker