“ISPUNJENO VUČIĆEVO OBEĆANJE”: Meštani naselja Bistrica kod Petrovca na Mlavi dobili put (FOTO)

Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić posetio je meštane naselja Bistrica, kod Petrovca na Mlavi, u kojem je, kako je krajem avgusta predsednik Srbije Aleksandar Vučić i obećao put, završen lokalni put.

Foto: Promo

– Kada je predsednik Vučić bio na otvaranju mosta u Petrovcu, tada su se građani ovog naselja požalili da nemaju put. On im je obećao da će biti urađen. Sada me je poslao da proverim da li je posao urađen i kao što možete da vidite skoro je 3,5 kilometara puta završeno. Znači, obećanje je ispunjeno – rekao je Vesić.

On je ukazao da se samo na takav način zaista i pokazuje da svaki deo zemlje može da napreduje i da može da se napravi nešto dobro za građane.

Naveo je da se u opštini Petrovac na Mlavi ove godine radi nešto manje od 30 kilometara puteva, čija je vrednost veća od šest miliona evra.

– Da li je to dovoljno? Sigurno je i mnogo više nego ikada urađeno, ali sigurno postoje i drugi putevi, do drugih mesta koje takođe treba da uradimo. Ako budemo nastavili da se razvijamo na ovaj način, ako Srbija ne stane, biće novca i za druge puteve – poručio je Vesić.

Ponovio je da izgradnja puteva znači razvoj turizma i privrede, jer gde god se izgradi put – autoput, brza saobraćjanica, pruga, dolaze investicije, razvija se turizam, ljudi mogu da žive bolje od svog rada i da ostanu u svojim mestima.

– Suština razvoja Srbije koju je ponudio predsednik Vučić je razvoj kroz izgradnju saobraćajne infrastrukture. Posle 10 godina izgradnje puteva i brzih saobraćajnica u situaciji smo da izdvajamo veliki novac za izgradnju lokalnih puteva. I nastavićemo da radimo na ovaj način – istakao je ministar Vesić.

Foto: Promo

On je zahvalio predsedniku opštine, koji je, kazao u šali, jedan od “dosadnijih”, a zapravo traži i bori se za svoje mesto.

– Zato su ga ljudi birali. I zato ćemo nastaviti da radimo, jer on nema nameru da odustane – rekao je Vesić.

U razgovoru sa meštanima Bistrice, Vesić je ponovio obećanje da će doći na Dane vodeničara u njihov kraj.

– Obećao sam. Odrastao sam kod babe i dede u selu, znam šta je vodenica, brašno…tamo gde sam odrastao bile su četiri, ali sada nema nijedne. Ovde kažu ima osam – primetio je ministar, dodajući da Srbija treba upravo da insistira na zdravoj hrani, jer se od tog posla itekako može živeti.

A, da bi neko došao na Dane vodeničara, treba da ima dobar put, konstatovao je ministar dodajući da se upravo na tome i radi, kroz politiku predsednika i vlade.

– Treba više da radimo da svaki deo zemlje promovišemo i da više ljudi dolaze – dodao je on.

Foto: Promo

Dodao je da je će Ministarstvo pomoći u obnovi vodenica, koje su, kaže, naše blago, i karakteristika našeg podneblja.

– Sigurno ću doći na Dane vodeničara, na mali Uskrs. Da jedem kačamak. Za mene nema boljeg jela – rekao je ministar prisećajući se svog detinjstva.

On je preneo i da je put Kučevo-Petrovac na Mlavi u završnoj fazi, koji je veoma važan.

– Petrovac je razređena opština i može mnogo da se radi. Činjenica je da nikada više nije urađeno. Ako želimo da se ljudi vrate, da svako mesto postane bolje za život moramo da radimo na komunalnoj infrastrukturi i promociji. Ovo mesto zaslužuje da bude promovisano – , rekao je Vesić.

Dodao je da je istočna Srbija i turistički biser.

– Obično ljudi putuju u zapadnu Srbiju, a nema razloga da istočna Srbija krije svoje čari i lepote. Treba da promovišemo svaki deo naše zemlje. Putevi su osnov svega – rekao je Vesić.

Foto: Promo

Predsednik opštine Petrovac na Mlavi Duško Nedinić zahvalio je ministru na poseti, navodeći da je put od Bistrice do same opštine od krucijalnog značaja, kao i put Petrovac na Mlavi-Kučevo.

– Kada smo došli 2016. preuzeli smo odgovornost u opštini, najvažnije je bio rad na infrastrukturi. Danas, uz veliku pomoć nadležnih, posebno ministra Vesića, napredujemo. Život nije samo u Beogradu. I ovde mora da se radi i gradi. I drago mi je što je tako – rekao je Nedinić.

Istakao je da su poseta ministra i završen put, od nemerljivog značaja za građane.

– Građani su nama pružili podršku, veliku i ubedljivu. Na osnovu toga smo zaslužili da na mapi Srbije ministri poput Vesića pogledaju ka nama. Kada svi zajedno tako razmišljamo, sve je moguće. Čak i oni ciljevi koji u jednom trenutku budu tako nevidljivi i nemogući, mogu i te kako biti mogući. Razvoj opštine Petrovac na Mlavi do pravog turističkog centra. To je osnovni zadatak – rekao je Nedinić.

(Tpknews.com)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker