ISPRIČAO SVE DETALJE: Ovo je Rade koji je usred Ciriha pretukao NATO pilota koji je bombardovao Srbiju! (FOTO)

Rade Stančić je u kafiću “Hilt” u centru Ciriha prebio Engleza, bivšeg NATO pilota, koji se hvalio kako je bombardovao ‘jebene Srbe’ 1999. Sad kad se pogledaš u ogledalo, setićeš se Srba, rekao mu je Stančić.

Foto: Printscreen/YouTube

– Kad je rekao da su Srbi go*na koja te poštuju samo kad ih udariš silom, pao mi je mrak na oči. Morao sam da ga naučim pameti – kazao je Rade Stančić, Srbin iz Švajcarske, koji je u četvrtak u kafiću u Cirihu pretukao Engleza koji je 1999. učestvovao u bombardovanju Srbije.

Srbi iz Ciriha su se istog dana okupili u nekoliko kafića kako bi proslavili Radetov čin.

– Sedeo sam sa prijateljima za jednim stolom, a taj Englez je pričao s nekim lokalnim političarem za drugim. Počeli su da pričaju o Srbiji, verovatno jer je u blizini naš konzulat u Cirihu. Tad je Englez rekao da je bio vojni pilot i da je bombardovao Srbe. Pričao je na sav glas da su Srbi go*na koja jedino silom mogu da se obuzdaju i da samo silu razumeju. Pobesneo sam, ustao i naučio ga pameti – rekao je Rade.

Ovo je takođe potvrdio i njegov prijatelj Dušan Stefanović.

Rade Stančić

– Taj Englez je zaista preterao sa uvredama, ne mogu da razumem da neko tako može da mrzi. Vređao je Srbe, pa se još i hvalio kako nas je bombardovao. Rade je u jednom trenutku samo prebledeo, ustao i rekao mu: “E, sad ćeš dobro upamtiti Srbe!”. Onda je i Englez ustao, a Rade je počeo da ga bije. Čuo sam da je Rade posle angažovao advokate, nadam se da će švajcarski sud imati razumevanja za njega. Rekli su mi da je taj pilot posle incidenta prebačen u bolnicu, ali je u petak izašao i otputovao u London – priča Stefanović.

On dodaje da je Rade veoma osetljiv na temu bombardovanja, u kojem je 2.500 ljudi izgubilo život.

– Mnogo Srba u Cirihu je sa oduševljenjem prihvatilo vest o prebijanju bahatog Engleza, pa su organizovane proslave u Radetovu čast. Čuo sam od prijatelja da su naši ljudi to proslavili i u Italiji i Nemačkoj. Svi mu nude pomoć i podršku – ispričao je Stefanović.

Rade je, inače, rodom iz Loznice, a jedan njegov poznanik kazao je da je Stančić postao heroj i u ovom gradu nakon dešavanja u Cirihu.

– Rade je uvek bio veliki patriota i nikad nije dozvoljavao da neko u njegovom društvu vređa Srbiju. Koliko sam čuo, on je trenutno u Švajcarskoj i sa advokatom je otišao u policiju da da izjavu. Svi se nadamo da će se sve rešiti u Radetovu korist – ispričao je on.

TPKNEWS/Informer

PROČITAJ I

3 Komentari

  1. Rade, prijatelju, ako Te osude, osudice Te zato sto si SRBIN?! Ali, ne zali, samo mi je krivo sto ga jos nisi devetao, da namiris i za one ostale, sto nisu bili u kaficu a leteli nad Srbijom!!! Divim Ti se a kad dodjes u Beograd svrati na rakiju…

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker