NOVA TRAJEKTNA LINIJA: U Usiju kod Golupca otvoren novi granični prelaz sa Rumunijom

U Usiju kod Golupca otvoren je novi granični prelaz između Srbije i Rumunije, čime je uspostavljen rečni saobraćaj na ovom delu Dunava između opštine Golubac i opštine Nova Moldava.

Screenshot/RTS

Granični prelaz u Usiju izgrađen je još početkom devedesetih godina, ali do sada nije bio u funkciji.

Opštine Golubac i Nova Moldava, pre nekoliko godina pokrenule se zajednički projekat uspostavljanja trajektne linije na Dunavu između ova dva mesta, a sredstva od preko dva miliona evra obezebeđena su iz IPA fondova za prekograničnu saradnju.

Uspostavljanje trajektne linije u ovom delu Dunava, od velike je važnosti za obe strane, pogotovo za opštinu Golubac i promovisanje njenih turističkih potencijala, poput Golubačke tvrđave, koju godišnje poseti veliki broj turista iz Rumunije, ali i za brže i lakše povezivanje ovog dela istočne Srbije sa Rumunijom.

Kako je najavljeno, trajekt između Usija i Nove Moldave počeće redovno da saobraća početkom naredne godine, dva puta dnevno.

(Tpknews.com/RTS)

PROČITAJ I

Jedan komentar

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker