ŽAGUBICA: Tradicionalna Manifestacija „Starci“ u Vukovcu! (VIDEO)

Kalendarom Turističke organizacije opštine Žagubica predviđeno je 12 manifestacija u 2017. godini, a prva od njih održaće se u naselju Vukovac 14. januara.

Tradicionalna manifestacija „Starci“ ili „Maškare“ kako se popularno zove, po rečima predsednika mesne zajednice sela Vukovac, Jovice Trailovića i ove godine biće organizovana po starom narodnom običaju.

„Ovaj događaj održavamo u sklopu božićnih praznika, a cilj je da se zaboravi sve loše iz prethodne godine i da Nova godina donese više radosti i berićeta. Manifestacija će biti održana u subotu 14. januara sa početkom u 12 sati. Biće kuvanog vina, čaja i rakije za sve posetioce, smeha i šale što je sastavni deo zimske čarolije a i samih običaja koje prate „Starce“ “,naglasio je Trailović.

Organizatori Mesna zajednica „Borac“, Vukovac, Turistička organizacija opštine Žagubica i lokalna samouprava kao generalni pokrovitelj, pozivaju meštane Vukovca i ostalih naselja da prisustvom uveličaju događaj.

TPKNEWS/SO Žagubica

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker