Građani Požarevca odali poštu Oliveru Ivanoviću

Minut ćutanja i sveće za ubijenog političara

U gradovima širom Srbije u utorak građani su odali poštu tragično nastradalom političaru sa Kosova, Oliveru Ivanoviću. I Požarevljani su to isto učinili u Sabornoj crkvi.

Paljenje sveća u sabornoj crkvi

Odmah nakon objavljivanja da je Ivanović preminuo, poznati požarevački medijski radnik i vlasnig radija „Bravo“, Slobodan Vasić putem stranice „Požarevac na Fejsbuku“ pozvao je građane da se u 18 i 30 časova okupe na Kružnom toku i da odatle odu u Sabornu crkvu, kako bi mu odali počast.

Vasić kaže da su i požarevačke demokrate preko svoje stranice isto učinili i da se pedesetak građana Požarevca, među kojima su bili i predstavnici opozicionih stranaka iz DS-a, DJB, Dveri i Iskoraka okupilo na zakazanom mestu.

Nakon okupljanja građani su sa svećama krenuli ka Sabornoj crkvi. Sa uramljenom fotografijom Olivera Ivenovića, prekrivena crnim florom u rukama, kolonu je predvodio Slobodan Vasić. Kada su stigli ispred crkve građani su minutom ćutanja odali počast tragično stradalom srpskom političaru sa Kosova. Nakon počasne ćutnje svi do jednog upalili su sveću za pokoj duše Olivera Ivanovića.

Nakon obreda paljenja sveća kratku izjavu za medije dao je Slobodan Vesić gde je rekao: – Oliver Ivanović je ubijen! Od čije ruke ne znamo. Znamo da smo  večeras upalili sveće za pokoj njegove duše. Da njihovom svetlošću mu obasjamo put do mesta međ časnim precima ovog naroda. Da njihovom svetlošću bacim svetlo na one koji ovo ubistvo mora da razreše. Da obasja i otkloni mrak sa ovog prostora – poručio je Vasić.

M.Veljković

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker