GODIŠNJICA SMRTI OTETIH SRBA U LIBIJI: Porodica nastradalog Jovice Stepića iz Makca još ne zna istinu o njegovoj pogibiji!

Pod velom tajne Porodice tragično nastradalih službenika srpske ambasade u Tripoliju juče su izašli na groblje, ali istinu o ovoj tragediji do danas nisu saznali.

Foto: Privatna arhiva

Od tragične smrti dvoje službenika srpske ambasade u Libije Jovice Stepića i Slađane Stanković prošlo je godinu dana. Bol je još uvek prevelika, kažu članovi porodice stradalog vozača Jovice, koji su juče na groblju u selu Makce obeležili godišnjicu njegove smrti.

Jovičin brat Dragan Mišić rekao je da u srcu nosi istu tugu i posle godinu dana otkako je smrtno stradao.

– Juče smo obeležili godišnjicu, okupili su se porodica i prijatelji. Šta da vam kažem, bol je i dalje prisutna. Ne prolazi… Brat mi mnogo nedostaje, veoma je teško. Čini mi se svakim danom sve više – suznih očiju priča Dragan.

Foto: Privatna arhiva

Na svu bol teško mu pada i to što, kako kaže, nikada neće saznati šta se tog kobnog dana dogodilo i u kakvim je mukama stradao njegov brat.

Olivera Stepić, ćerka tragično nastradalog Jovice, kaže da će danas posetiti očev grob.

– Šta da kažem… Teško je, kako sam, kako moram. Stalno idem na groblje. Juče nisam mogla da idem, bila sam majci na groblju. Prošlo je godinu dana otkako su stradali moj otac i njegova koleginica. Bol je i dalje vrlo velika – priča Olivera.

Ona dodaje da je brine to što do danas nisu utvrđene sve okolnosti ove tragedije.

– Mislim da nikada neću saznati šta se zaista dogodilo. Niko nam ništa ne govori, ništa se nije saznalo – navodi Olivera.

Podsetimo, Slađana Stanković i Jovica Stepić, službenici MSP, bili su vezista i vozač ambasade u Tripoliju. Oteti su 8. novembra 2015. u libijskom gradu Sabrati, kad je napadnuta kolona vozila u kojoj se nalazio i srpski ambasador Oliver Potežica. U zarobljeništvu su bili 104 dana. Poginuli su u američkom bombardovanju ekstremističkog kampa islamista 20. februara prošle godine.

TPKNEWS/Kurir

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker