POŽAREVAC PREKO NOĆI POSTAO KORONA ŽARIŠTE: Virus ušao u školu, a zaraženo je i 30 zdravstvenih radnika bolnice

Požarevac se za 24 sata prvi put pojavio na listi korona kritičnih gradova, a čini se kao da je u ovom gradu žarište buknulo bukvalno preko noći! Kako je došlo do ovakvog naglog skoka broja zaraženih, za sada niko nema objašnjenja.

Foto: Shutterstock, Pixabay

Trenutno, u kovid bolnici u Požarevcu na Infektivnom odeljenju je na lečenju 45 pacijenata sa simptomima korona virusa, a svi pacijenti su iz Braničevskog okruga.

Oko polovina hospitalizovanih pacijenata je na kiseoniku, jedna osoba nalazi se na neinvazivnoj ventilaciji.

– Kod 30 zdravstvenih radnika PCR testom potvrđena je infekcija virusom COVID-19, od kojih je sedmoro primljeno na Infektivno odeljenje. Njihovo zdravstveno stanje je stabilno. Klinička slika hospitalizovanih pacijenata uglavnom je srednje teška. I dalje je uočljiv porast broja inficiranih u našem gradu i celom okrugu – ističu iz požarevačke bolnice.

– Molimo građane da se uzdrže svakog vida ponašanja kojim bi mogli da ugroze sebe i druge. Apelujemo na strogo poštovanje mera zaštite jer je to za sada jedini put da sprečimo drastično pogoršanje epidemiološke situacije i sačuvamo zdravlje i život – navodi se u saopštenju direktora dr Danka Nikolića.

Prema redovnom dnevnom korona preseku za Srbiju, u sredu se prvi put na toj crnoj listi gradova sa najviše zaraženih pojavio i Požarevac, koji se do tada tu nije nalazio, a da je epidemiološka situacija tu nepovoljna, potvrdila je i direktorka Zavoda za javno zdravlje Požarevac dr Ana Jovanović.

– Situacija je nepovoljna i postoji tendencija daljeg rasta – navela je dr Jovanović.

Prema njenim rečima, zabeležena su dva slučaja korone kod dece srednjoškolskog uzrasta i oni su na kućnom lečenju, a i tri prosvetna radnika su obolela.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker