DRAGE DAME, SREĆAN VAM 8. MART: Predsednik opštine Žagubica damama čestitao 8. mart

Predsednik opštine Žagubica Safet Pavlović čestitao je danas ženama 8. mart, Međunarodni dan žena, čestitkom na Fejsbuku.

Predsednik opštine Žagubica Safet Pavlović/Foto: Screenshot Facebook

“Povodom 8. marta – Međunarodnog Dana žena, koristim priliku da svim damama, sugrađankama, odbornicama i koleginicama uputim najiskrenije čestitke uz podsećanje da je ovaj dan simbol borbe za ravnopravnost i jednakost svih žena sveta. Srećan Vam 8. mart!”

Danas se u Srbiji i širom sveta obeležava Dan žena, praznik koji je ustanovljen u znak sećanja na demonstracije američkih radnica u Čikagu 1909. godine i njujorški marš više od 15.000 žena koje su tražile kraće radno vreme, bolje plate i pravo glasa.

Generalna skupština UN je 1977. godine rezolucijom proglasila 8. mart Danom ženskih prava i međunarodnog mira, a prva proslava Dana žena u Srbiji održana je 1914. godine.

PROČITAJ I

2 Komentari

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker