MINIMALAC OD JANUARA 32.156 DINARA: Sindikati tražili povećanje od 7.000, Vučić odobrio samo 2.000

Nova minimalna mesečna plata od narednog januara biće 32.156 dinara, dve hiljade više nego sada, odlučeno je jutros na sastanku Socijalno-ekonomskog saveta.

Dogovora nije bilo, jer su sindikati na početku pregovora tražili povećanje koje bi bilo na nivou minimalne potrošačke korpe – nekih 37.500 dinara. I ovog puta, kao i ranijih, država je bila ta koja je presekla i odlučila koliko će povećanje biti, što je krajem prošle nedelje najavio i predsednik Aleksandar Vučić.

Poslednji rok za dogovor socijalnih partnera bio je 15. septembar, ali je minimalac dogovoren jutros.

Prošlog septembra dogovor je bio da se minimalna zarada za ovu godinu podigne za 11,1 odsto i kada je 1. januara počela da važi iznosila je 30.022 dinara, odnosno 256 evra. Bilo je to povećanje za 3.000 dinara. Prema procenama, minimalac u Srbiji prima nekih 350.000 zaposlenih.

Uskoro opširnije…

(Tpknews.com/Danas)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker