BRIGA O PORODICI PRIORITET: Blažo Marković postao lider novog radničkog pokreta „Novi ljudi – nova snaga Srbije“

Pokret „Novi ljudi – nova snaga Srbije“ osnovan je sa ciljem unapređenja ljudskih prava i efikasnog uticaja na politički život i demokratizaciju društva u svim njegovim sferama.

Blažo Marković, predsednik pokreta „Novi ljudi – nova snaga Srbije“/Foto: TPKNEWS

Blažo Marković, predsednik pokreta „Novi ljudi – nova snaga Srbije“ navodi šta su njihovi glavni programski ciljevi.

– Zalagaćemo se za maksimalnu afirmaciju i unapređenje ljudskih prava i sloboda, doslednu borbu za socijalnu jednakost svih građana Republike Srbije, brigu o porodici, tradicionalnim vrednostima i zaštitu javnog morala, zaštitu zakonski zagarantovanih prava zaposlenih u proizvodnji i državnim ustanovama, za poboljšanje uslova rada i života zemljoradnika uz značajno povećanje poljoprivrednih subvencija – kaže Blažo Marković lider novog radničkog pokreta.

– Borićemo se za očuvanje i unapređenje individualnih i kolektivnih prava pripadnika službi bezbednosti, zaštitu i unapređenje životne sredine uz favorizovanje „zelene energije“, aktivno učešće naših građana koji žive i rade u dijaspori u društveno-političkom životu Srbije, za dosledno i pravedno oporezivanje bez izuzetka, onemogućavanje plasiranja i „pranja“ novca iz nelegalnih tokova, kao i pokretanje drugih brojnih inicijativa za zakonske izmene koje se odnose na aktuelna društvena i politička dešavanja u Srbiji – naglašava Marković i dodaje da će im briga o porodici i zemljoradnicima biti na prvom mestu.

– Istorijski trenutak u kome se nalazimo, postavlja pred svakog od nas velike zahteve. Zbog toga verujemo da su Srbiji potrebni novi ljudi sposobni da svim građanima omoguće pravedniji, stabilniji, bezbedniji i bolji život, i da samo zajedno možemo ostvariti taj cilj. U toku je organizovanje opštinskih i gradskih odbora pokreta „Novi ljudi – nova snaga Srbije“, kao osnovnih oblika organizovanja i delovanja – kaže naš sagovornik i poručuje da slogan njihovog pokreta glasi: „Pravednoj i dostojanstvenoj Srbiji potrebni su novi ljudi i nova snaga. Potrebni ste joj Vi“.

(Tpknews.com)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker