ČEKA SE NALAZ OBDUKCIJE: Brat i sestra iz Sirakova, ostaju iza rešetaka-osumnjičeni da su bivšeg zeta pretukli do smrti

Sudija za prethodni postupak Višeg suda u Požarevcu, odredio je pritvor do 30 dana Danijeli P. (29), iz sela Sirakovo, opština Veliko Gradište i njenom maloletnom bratu D. P. (17), zbog sumnje da su u Kasidolu pretukli Živoslava Ilića (45) zvani Muja, koji je preminuo dan i po kasnije.

Foto: Screenshot Facebook

Njima se na teret stavlja krivično delo teška telesna povreda sa smrtnom posledicom.

– Sestra i brat se sumnjiče da su u noći između 17. i 18. oktobra, u Kasidolu, na terenu za mali fudbal, nakon kraće svađe, zadali više udaraca po glavi Živoslavu usled kojih je on pao na beton i ubrzo preminuo – saopšteno je iz Policijske uprave Požarevac.

Prema priči prisutnih meštana Kasidola, sestra i brat su sa sada pokojnim Živoslavom najpre pili u kafani, a zatim se i posvađali, jer su odranije sa njim imali nerešene razmirice, dok je on bio zet u njihovoj familiji. U jednom trenutku, kako se sumnja, oboje su ga napali i počeli pesnicama da ga udaraju po glavi, sve dok ih gosti kafane nisu razdvojili.

Živoslav je zatim krenuo kući. Međutim, usput je naišao na dva maloletna lica iz sela koje je zamolio da mu pomognu da stigne do kućice u crkvenom dvorištu da malo prilegne dok se ne otrezni, što su oni i učinili. Oni su mu doneli i ćebe sa kojim se pokrio i legao da spava, pa preminuo u snu.

U utorak ujutru 19. oktobra, ista dva maloletnika koji su u nedelju uveče pritekli u pomoć Živoslavu, pronašli su njegovo beživotno telo.

Sestra i brat su ubrzo uhapšeni i tokom saslušanja kod višeg tužioca u prisustvu branioca priznali su delo za koje se terete. Za to krivično delo zakonom je predviđena kazna od dve do 12 godina zatvora.

Tačan uzrok smrti biće utvrđen obdukcijom. Ukoliko se ustanovi da je preminuo od zadobijenih udaraca pesnicama, onda će ostati kvalifikacija dela, a ako se ispostavi da je razlog nešto drugo, delo može biti prekvalifikovano u blaže.

(Tpknews.com/N.P.)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker