BRZINA ODNELA ČETIRI ŽIVOTA: Crni ponedeljak na drumovima u Srbiji

Za manje od 24 sata na srpskim putevima u saobraćajnim nesrećama nastradale su četiri osobe, dok je nekoliko njih teže povređeno. U većini slučajeva, kako pokazuju prvi rezultati istraga, uzrok je neprilagođena brzina.

Foto: Screenshot

Bračni par iz Inđije, muškarac star 60 godina i njegova 56-godišnja žena, poginuli su kod Inđije, na auto-putu Beograd – Novi Sad, dok su tri njihove unuke, desetogodišnje bliznakinje i dvogodišnja devojčica, povređene. Do nesreće je došlo, u zoni radova ka Beogradu, kada se “mercedes” austrijskih registarskih oznaka uključivao u saobraćaj. Tada je na njega naleteo kamion. Leva strana “mercedesa” je od siline udara potpuno ulubljena, a delovi odeće bili su rasuti duž puta.

Kako je rečeno u Institutu za zdravstvenu zaštitu dece i omladine Vojvodine u Novom Sadu, jedna od bliznakinja je zadobila teške povrede opasne po život i smeštena je na intenzivnu negu. Druga je takođe teško povređena, ali njen život nije ugrožen, dok je dvogodišnjakinja, kako dodaju, lakše povređena.

Inače, ovim područjem Srema, tokom popodnevnih sati protutnjao je jak vetar, koji je paralisao saobraćaj na nekim deonicama i otežavao vidljivost vozačima na putu, ali kako saznaju “Novosti”, to nije bio uzrok ove tragedije.

U saobraćajnoj nesreći na putu Novi Sad – Bačka Palanka, kod Gložana, poginuo je Jaroslav H. (45) iz ovog mesta, dok je Ivan V. (30) iz obližnjeg Čelareva teško povređen. Sada pokojni Jaroslav sedeo je na mestu suvozača u “mercedesu”.

Nesreća se desila oko 2.30 u Ulici maršala Tita, na izlazu iz Gložana prema Čelarevu. Iz još neutvrđenih razloga, vozač “mercedesa” je u jednom trenutku, kako se pretpostavlja, izgubio kontrolu nad vozilom, zbog čega je sleteo s puta i udario u drvo. Od siline udarca, “mercedes” se prepolovio, u travi su bili vidljivi tragovi krvi, kao i točkova kola.

Potresna je i činjenica da se na istom mestu 8. novembra 2018. dogodila saobraćajna nesreća na identičan način u kojoj je, udarivši u drvo, poginuo Veljko I. (27), policajac koji te večeri nije bio na dužnosti. U to isto drvo je udario i “mercedes” u kojem su bili Jaroslav i Ivan. Prilikom udara, vozilo je srušilo i spomenik, koji je na tom mestu postavljen poginulom policajcu.

U teškom udesu kod ljubičevske petlje, u ponedeljak je u ranim jutarnjim satima poginuo Aleksandar Perić (23) iz Prugova kod Požarevca. On je nastradao kada je izgubio kontrolu nad volanom vozila BMV 320, usled klizavog kolovoza i neprilagođene brzine, a onda sleteo s puta. Prilikom sletanja, auto se prevrnuo, a ekipa Hitne pomoći, koja je ubrzo stigla na lice mesta, mogla je samo da konstatuje smrt vozača.

Prema nezvaničnim informacijama, Aleksandar je kobne noći bio u restoranu “Vitez” u Požarevcu, na svadbi svog komšije. U večernjim satima, oko 21, on je odvezao svoju baku kući u Prugovo, a onda se vratio na slavlje. Dva sata iza ponoći, krenuo je kući i nastradao.

– Bio je primeran mladić, završio je srednju školu. Živeo je sam sa svojom bakom, jer su mu roditelji u inostranstvu. Oni su razvedeni i Aleksandar im je bio jedino dete. Majka je u Italiji, a otac u Austriji. I on je planirao da se pridruži ocu, ali, eto, tragedija ga je omela u tim planovima – rekli su meštani Prugova.

(Tpknews.com/Novosti)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker