VREO DAN PRED NAMA: U Srbiji do 35 stepeni, pad temperature već za vikend

Nakon oblačnog i tmurnog proleća prvi dani leta donose nam sunčano i ekstremno toplo vreme, koje će već u subotu biti prekinuto prodorom hladnog vazduha sa severa. Do tada ostajemo pod uticajem anticiklona i veoma tople vazdušne mase sa severa Afrike.

Osim nekoliko vrelih dana pred nama su i tropske noći. Pojam tropska noć znači da temperatura tokom cele noći ostaje iznad 20. podeljka.

Tako je ovog jutra u pojedinim delovima zemlje zabeleženo je čak 24 stepena. Svežije je bilo jedino u brdsko – planinskim predelima.

Kada su noći ovako tople, već sa prvim zracima sunca počinje intenzivno otopljenje, a temperatura još u prepodnevnim satima prelazi 30 stepeni. Upravo zbog toga će se maksimalna temperatura danas kretati od 30 do 35 stepeni.

Vetar ostaje slab i umeren, promenljivog pravca, zbog čega će se činiti da je toplije od izmerenih vrednosti.

Najtopliji dan ove nedelje biće petak, za kad se prognozira i do 37 stepeni. U petak sredinom dana dolazi do razvoja lokalne oblačnosti, a tokom večeri sa severozapada nam stiže hladna vazdušna masa praćena oblacima, jakim vetrom i grmljavinskim nepogodama.

Padavine će biti lokalne i samo će ponegde pasti veća količina kiše.

Zahlađenje ćemo osetiti za dane vikenda kada će maksimalna temperatura biti za oko 10 stepeni niža u odnosu na vrednosti od petka.

U subotu tokom dana na severu dolazi do razvedravanja, a u nedelje i u ostalim predelima. Početkom naredne nedelje sledi postepen porast temperature.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker