UPP I MANJINE: Vladajuća koalicija igubila polovinu biračkog tela opštine Malo Crniće

Grupa građana „UPP i manjine“ Malo Crniće povodom izbora za mesne zajednice koji su održani 27. juna u ovoj opštini prosledilo je saopštenje medijima.

Logo

Saopštenje prenosimo u celosti:

“Na izborima za mesne zajednice u opštini Malo Crniće nismo učestvovali, već smo podržali nezavisne pojedince koji su na ovim izborima doneli pobedu u selu u kome su se kandidovali.

Uvek smo se zalagali da razvoj sela i opštine može da sprovede samo čovek koji se glasa imenom i prezimenom koga dobro svi poznajemo.Mesna zajednica nije mesto gde ljudi treba da se dele po stranačkoj pripadnosti već po ličnim vrednostima i želji da pomognu svojoj zajednici.Zato i nismo nastupali organizovano kao“ UPP i manjine „ ali smo uvek spremni da podržimo nezavisne ljude koji bez ikakvog ličnog interesa imaju volju da se bore za svoju sredinu.
Građani su na ovim izborima pokazali da im je dosta političkih stranaka iza čijih imena se kriju ljudi koji nikada ne bi dobili izbore kada bi se sami kandidovali.U većini sela nije ni bilo kandidata koji bi se suprostavili predstavnicima vladajućih partija i ako uz to dodamo izuzetno slabu izlaznost onda možemo zaključiti da stanovništvo ne vidi smisao borbe kad sve zavisi od stranaka.Zato u prethodnih 4 godine ne vidimo nikakave rezultate na opštinskom nivou iako je koalicija prekopirana sa republičkog nivoa.

Protekli izbori su izvedeni u najvećoj ilegali, osim obaveštenja okačenim na bandere i prodavnice, građani u najvećem broju nisu ni bili obavešteni da se održavaju izbori. Nije bilo poziva za glasanje kao za lokalne i parlamentarne izbore. Rezultat je izlaznost u nekim mestima tek 10-15% u odnosu na broj upisanih birača.Pojedini kandidati za člana Saveta mesne zajednice nisu mogli da glasaju jer njihovog imena nije bilo na spisku za glasanje iako su uz predatu kandidaturu predavali i potvrdu da se nalaze u biračkom spisku.

I u ovakvim okolnostima, vodeću listu SNS u pojedinim mestima gde nije bilo nezavisnih kandidata i drugih stranaka pobedio je njihov koalicioni partner što nam uveliko govori da je narodu dosta vlasti i da želi promene.

Tako već izvesno mada još uvek nezvanično SNS je izgubio u selima: Malo Crniće, Toponica i Boževac to je polovina biračkog tela opštine Malo Crniće.

UPP I Manjine će i u budućnosti informisati građane i biti žestok kritičar vlasti u zloupotrebama položaja i poverenja koga su dobili od naroda”, navodi se u saopštenju „UPP i manjine“ Malo Crniće.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker