KUD “MOJ ZAVIČAJ”: Veterani iz Topolovnika spremni za svoj prvi nastup!

Na inicijativu novoosnovanog Udruženja “Moj Topolovnik”, registrovan je KUD “Moj zavičaj” sa predsednikom Zoranom Zarićem poznatim harmonikašom iz Topolovnika.

Foto: Privatna arhiva

KUD “Moj zavičaj” je počeo sa radom pod budnim okom poznatog koreografa Mikana iz Požarevca i sprema se za priredbu za Božić 7. januara.

Novoosnovani KUD “Moj zavičaj” broji trenutno preko 30-tak dece, ali, i veterana koji su trenutno najveća atrakcija u Topolovniku, i koji će svoj prvi nastup imati na priredbi za Božić 7. januara u Domu kulture sa početkom u 18:00 časova, pa tada, videćemo šta su sve naši veterani naučili.

KUD-u “Moj zavičaj” je nedostajala nošnja za nastupe, međutim, Udruženje “Moj Topolovnik” je otvorio radionicu za pravljenje narodne nošnje, i uz donaciju dobrih ljudi ne samo iz Topolovnika, već i iz drugih sela, pravljenje vlaške nošnje je u završnoj fazi, a, akciji se priključio i predsednik opštine Velikog Gradišta Dragan Milić sa svojim prilogom.

Foto: Privatna arhiva

Kako nam je rekao predsednik Udruženja “Moj Topolovnik” Dragan Tanasković: – Čuvši za naš problem, a, uz našu molbu, Opštinska uprava na čelu sa Draganom Milićem, odobrili nam 100 hiljada dinara za kupovinu opreme. Zbog toga mu mi zahvaljujemo jer na taj način uspeli smo da kompletiramo nošnju za naš nastup za Božić. U planu je i pravljenje srpske nošnje za KUD “Moj zavičaj”, i zbog toga, pozivamo sve ljude dobre volje da nam pomognu svojim prilogom, ko koliko može i hoće, donacija može biti i u nošnji i materijalu – kazao je Dragan Tanasković predsednik Udruženja “Moj Topolovnik”.

Na inicijativu Udruženja “Moj Topolovnik” i MZ Topolovnik dogovoreno je da se u Topolovniku 1. januara održi repriza Nove godine sa svim ljudima koji žele da se druže, ideja je da se svi ljudi iz Topolovnika nađu na jednom mestu i naprave jedno dobro druženje. Interesovanje je veliko pa se zbog toga očekuje se dosta ljudi, a i dobro druženje. Muzika na reprizi Nove godine je orkestar Zorana Zarica iz Topolovnika.

Foto: Privatna arhiva

Takođe, na inicijativu Udruženja “Moj Topolovnik” kupljena je velika jelka u školskom dvorištu koju su okitili deca sa direktorom škole, predsednikom MZ Topolovnik i učiteljima. Akciji se priključio i predsednik Opštine Dragan Milić sa svojim saradnicima i direktorka vrtića. To je bio jedinstven događaj koji je bio organizovan samo u Topolovniku.

U petak 29. decembra 2017. godine, predsednik MZ Topolovnik Mirko Strejkić, zajedno sa Deda Mrazom podeliće poklone deci pored jelke u školskom dvorištu.

TPKNEWS/M.L.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker