Vanredni javni poziv za dodelu sredstava udruženjima i crkvama iz budžeta opštine Veliko Gradište

Opštinska uprava Veliko Gradište raspisala je vanredni javni poziv za dodelu sredstava iz budžeta opštine Veliko Gradište za finansiranje programa od javnog intresa koje realizuju udruženja za 2017. godinu.

Pravo učešća na javnom konkursu imaju udruženja sa programima od javnog interesa u sledećim oblastima: boračko-invalidske zaštite, društvene brige o deci, zaštita izbeglica, podsticanje nataliteta, pomoć starima, zdravstvene zaštite, zaštite i promovisanja ljudskih prava i manjinskih prava, podsticanja obrazovanja, nauke i kulture, zaštite životne sredine, poljoprivrede i narodnog stvaralaštva, održivog razvoja, zaštite potrošača, razvoja i negovanja međudržavne saradnje, unapređenja i razvoja sporta, zaštite životinja, borbe protiv korupcije, humanitarni i ostali programi u kojima udruženja isključivo i neposredno slede javne interese.

Uz prijavu se podnosi sledeća dokumentacija:

– naziv i sedište Udruženja

– dokaz o upisu u registar

– odluku udruženja o usvajanju programa rada za tekuću godinu

– preciziranje na koju se oblast program odnosi

– podatke o ciljnoj grupi na koju se program odnosi

– finansijski plan programa

– overenu izjavu ovlašćenog lica da će se sredstva trošiti namenski. 

Učesnici javnog poziva uz prijavu podnose Predlog programa u štampanom obliku. Obrazac prijave sa ostalom dokumentacijom može se preuzeti u prostorijama Opštinske uprave – kancelarija broj 17. ulica Žitni trg broj 1 ili na internet stranici http://www.velikogradiste.rs/ .

Kriterijumi za vrednovanje programa su:

– Da udruženje ima status pravnog lica

– Da je sedište Udruženja na teritoriji opštine Veliko Gradište i da se program realizuje na teritoriji opštine Veliko Gradište

– Da je Udruženje osnovano u skladu sa propisima kojima je uređeno osnivanje udruženja i

– Da Udruženje ima usvojen svoj godišnji plan rada koji obuhvata programe i aktivnosti u oblastima koje su od javnog značaja

– Broj članova udruženja

Prijave za dodelu sredstava sa programom i pratećom dokumentacijom predaju se na pisarnici opštine Veliko Gradište Žitni trg broj 1.

Prednja strana koverte mora da sadrži sledeće podatke:

1) naziv podnosioca programa

2) adresu podnosioca programa

3) napomenu: „Javni poziv – ne otvarati“

– Rok za podnošenje prijava Predloga programa i posebne dokumentacije je 20 dana od dana objavljivanja na internet stranici http://www.velikogradiste.rs/ . Oglas se objavljuje i na lokalnoj televiziji i oglasnoj tabli opštine Veliko Gradište.

– Nepotpune i neblagovremene prijave na javni poziv, prijave upućene faksom ili elektronskom poštom neće se razmatrati.

– Rezultati javnog poziva biće objavljeni u “Službenom glasniku opštine Veliko Gradište“ i na internet stranici opštine http://www.velikogradiste.rs/ .

– Za dodatne informacije može se obratiti na telefon 012/661-278

Visina sredstava za realizaciju programa utvrđena je Odlukom o budžetu opštine Veliko Gradište za 2017.godinu.

PRIJAVA NA KONKURS

TPKNEWS/SOVG

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker