“STK Dunav Ram” vicešampion međuopštinske stonoteniske lige Pek (FOTO)

Stonoteniseri Stk Dunava iz Rama u prvoj debitantskoj sezoni ostvarili su vrlo značajan uspeh za selo Ram i opštinu Veliko Gradište, završili su na drugom mestu međuopštinske stonoteniske lige Pek.

Foto: Privatna arhiva

Šampion ove lige bila je ekipa Stk Foto Pucko iz Rabrova. Kapiten ekipe Dejan Panić izjavio je za “TPKNEWS”: – Formirali smo se praktično ni iz čega, bilo je toliko toga potrebno da se osnuje jedan klub i toliko prepreka, zahvaljujući našoj volji, volji nekih ljudi u selu i inostranstvu napravili smo jedan odličan klub, imamo igrače iz našeg sela, Stare Palanke i Bele Crkve, ove prve sezone bili smo drugi što niko nije očekivao, sledeće sezone planiramo da osvojimo prvo mesto i odlazak u veći rang. Ove godine igrali smo ukupno 20 kola, liga je bila mnogo zanimljiva i neizvesna do samoga kraja, sledeće sezone biće još više ekipa, u ovoj ligi takmiče se klubovi iz opštine Veliko Gradište, Golubac i Kučevo -, rekao je Dejan.

Kapiten ekipe Dejan Panić zahvalan je ljudima koji su sve to pokrenuli, na samom početku mislili su da mogu smo da se nose sa tim, ali uvideli su da bez pomoći nekih ljudi to je bilo nemoguće izvesti.

– Zahvaljujući Živoradu Sekuliću vlasniku firme Dunav Trans počeli smo da se takmičimo, značajno nam je finansijski pomogao i dozvolio nam je koristiti njegovu popularnu skelu potpuno besplatno, tako će biti i ove godine, dobili smo nov profesionalan sto najviše zahvaljujući potpredsedniku opštine Veliko Gradište i našem čoveku iz Rama Slađanu Markoviću, a zahvaljujući i ljudima u inostranstvu najviše Zlatku Nikoliću i Ivici Živkoviću, Markusu Logleru i pojedincima u selu Stanislavu Petroviću, Daliboru Stepanoviću i Marku Stamatoviću, koji su stali uz nas i bili uz nas uvek kada je nešto trebalo i uspeli smo da izguramo celu sezonu. U okviru priprema za sledeću sezonu ovi ljudi ostali su opet uz nas i značajno nam pomogli, nisu nas zaboravili kao što to radi većina svuda, nadam se da će se krug proširiti i da svi zajedno učestvuju aktivno u nastojanju da Stk Dunav opstane i da se takmiči i beleži dobre rezultate -, nada se Dejan i dodaje: – Moram se zahvaliti i ljudima u selu, pojedincima i publici koji su većim delom bili uz nas cele sezone i koji će uvek biti, nažalost neke to i ne zanima, ali u svakom žitu ima kukolja, mi idemo dalje napred i odlučno, videćemo kako će biti od oktobra kada počne nova sezona, spremamo jaku ekipu za prvo mesto i sigurno je da će biti borbe sa trenutnim šampionima iz Rabrova, biće to pravi derbi sigurno -, zaključuje kapiten ekipe Dejan Panić.

Ekipu Stk Dunava su ove sezone činili Dejan Panić (kapiten tima) Vladica Veselinović (Ram), Aleksandar Ivković (Bela Crkva), Vladan Kratohvil (Bela Crkva) i Aleksandar Anđelković (Bela Crkva).

M. Lalić

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker