LEKARE POSETILO 533 GRAĐANA: Uspešna akcija preventivnih pregleda u Braničevskom okrugu

Na području Braničevskog okruga, u nedelju, 22. septembra, na preventivne preglede javilo se ukupno 533 građana, za koje je obavljeno 1.198 pregleda.

Foto: Privatna arhiva

Najviše građana i pregleda – 327 i 649, bilo je u Opštoj bolnici u Požarevcu, koja je koordinator akcije za ceo okrug.

Najviše je bilo ultrazvučnog snimanja abdomena – 144 i ORL pregleda – 107. EKG snimanja, merenje krvnog pritiska i glikemije urađeni su za 102 pacijenta, a tumor markeri za 92. Od pregledanih pacijenata 37 upućeno je na dalje pretrage, nakon kojih nijedan nije zadržan na bolničkom lečenju.

U domovima zdravlja u Požarevcu, Kostolcu, Velikom Gradištu, Kučevu, Golupcu i Malom Crniću, primljeno je 106 građana i obavljen 131 pregled. Navedene preglede građani su mogli da obave bez uputa i bez zdravstvene knjižice.

(Tpknews.com/Novosti)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker