HITNO UPOZORENJE RHMZ: U narednih 24 sata moguće velike poplave širom Braničevskog okruga

Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) izdao je upozorenje da su narednih dana na slivovima gornjih tokova Zapadne i Južne Morave, Kolubare, Tamnave, Ibra, Nišave, Toplice, Rasine, Resave, Majura, Belice, Crnice, Lepenice i Jasenice, kao i na slivovima Mlave, Peka i Timoka moguća izlivanja manjih bujičnih vodotokova.

Screenshot/RHMZ

Na Velikoj Moravi, kod Ćuprije i Bagrdana, vodostaji će u narednih 24 sata dostići granice redovne odbrane od poplava, navodi RHMZ.

Na Južnoj Moravi kod Mojsinja, Mlavi kod Velikog Sela, Peku kod Kusića, Crnom Timoku kod Gamzigrada i Jasenici kod Smederevske Palanke vodostaji će se u narednih 24-36 sati kretati oko i nešto iznad granica vanredne odbrane od poplava, dodaje RHMZ.

Prema prognozi RHMZ u toku današnjeg dana i sutra prepodne intenzivne padavine se očekuju u južnom Banatu, centralnoj, istočnoj i jugoistočnoj Srbiji, od 20 do 40 milimetara za 12 sati, a sutra na području Braničevskog okruga lokalno i više.

Meteorolozi za sutra posle podne očekuju slablјenje, a krajem dana u većini krajeva i prestanak padavina.

Zbog obilnih padavina prethodnih dana i danas došlo je do izlivanja reka i potoka koji su stvorili probleme širom Srbije. Vatrogasci spasioci su na terenu. Vanredna situacija proglašena je u više od 40 gradova i opština. Najkritičnije je u Jagodini, Trsteniku, Kosjeriću, Brusu.

(Tpknews.com/RHMZ)

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker