Uhapšeno 15 osoba zbog krađe u EPS-u i Kolubari

Grupa od 15 osoba iz okoline Lazarevca, koja je u dužem vremenskom periodu izvršila veliki broj krivičnih dela i krađom nanela štetu imovini EPS-a i Rudarskog basena “Kolubara”, uhapšena je u prethodna dva dana, saopšteno je danas iz EPS-a.

policija-hapsenje

Uhapšeni su krali delove opreme, najviše visokonaponske kablove velike vrednosti i metalne delove.

Time su, pored nanete materijalne štete, ugrožavali nesmetan rad i proizvodnju u ogranku “Kolubara”, dodaje se u saopštenju.

Među uhapšenima nema zaposlenih u EPS-u i RB “Kolubara”.

Kako se navodi, kriminalna grupa uhapšena je 19. i 20. oktobra zahvaljujući saradnji policijskih službenika MUP, policijske stanice Lazarevac, Sektora za unutrašnju kontrolu JP EPS i odeljenja za bezbednost Rudarskog basena “Kolubara”.

EPS se zahvalio MUP-u na brzoj reakciji i saradnji u toj akciji, a nadležni će, kako se navodi u saopštenju, nastaviće oštre kontrole kako bi se predupredile ili otkrile eventualne krađe i zaštitila imovina preduzeća.

TPKNEWS/Tanjug

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker