UHAPŠEN ZATVORSKI ČUVAR U SMEDEREVU: Mesecima krao pare iz osuđeničkog depozita!

Osnovno javno tužilaštvo u Smederevu odredilo je zadržavanje do 48 sati R.D. (49), koji je inače zaposlen u Okružnom zatvoru u Smederevu na poslovima zatvorskog čuvara.

On je uhapšen zbog postojanja osnova sumnje da je na radnom mestu izvršio krivično delo teška krađa.

Njamu se stavlja na teret da je u dužem vremenskom periodu od septembra meseca prošle godine do početka januara ove godine, u više navrata, koristivši podesni ključ, iz blagajne Okružnog zatvora, ukrao novac iz osuđeničkog depozita, zloupotrebljavajući odsutnost drugih zaposlenih.

Za krivično delo teška krađa predviđena je kazna zatvora u trajanju od minimum jedne do osam godina, a zakon takođe predviđa i obaveznu odbranu osumnjičenog od strane advokata. Imenovani će danas biti sproveden u Osnovno javno tužilaštvo radi saslušanja u svojstvu osumnjičenog.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker