Veče poezije gradištanskog pesnika Novice Stokića (FOTO)

Jednom kako su neki književni kritičari napisali “izuzetno retko veče poezije na nivou Srbije”, Novica Stokić pesnik gradištanski je priredio sa svojim gostima 11. novembra 2016.godine, jedno poetsko doživljavanje onoga što on već decenijama bezkompromisno piše.

poezije-gradistanskog-pesnika-novice-stokica

Bilo je izuzetno čuti samog autora kako izgovara ono što je napisao.To je ono što daje još veći uvid u napisanu poeziju, jer kada sam autor izdvaja, naglašava ili pravi pauzu, nama je lakše da doživimo napisano.

“Narodni muzej Veliko Gradište” zahvaljuje se svima prisutnima koji su uveličali ovo jedinstveno veče poezije koje Novica već više od jedne decenije nije priredio u mestu u kome živi i stvara.

TPKNES/Narodni muzej VG

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker