U Velikom Gradištu sprečen novi pokušaj krijumčarenja nafte (FOTO)

Carinici su 18. maja 2017. godine, na graničnom prelazu Veliko Gradište sprečili pokušaj krijumčarenja gotovo dve tone nafte stranog porekla.

Brod sa naftom stranog porekla
Novi slučaj krijumčarenja nafte rečnim putevima zabeležen je kada je u jutarnjim časovima na prelaz pristigao brod iz najveće rumunske luke Konstance.

Brod sa dve tone neprijavljene nafte

Kapetan tzv. „gurača“ prijavio je nešto više od 13 tona goriva, posle čega su carinici izmerili količinu goriva u tankovima i utvrdili da je pokušao ilegalno da preveze u Novi Sad gotovo dve tone nafte.

Tegljac sa švercovanim gorivom

Budući da je reč o stranom državljaninu, Prekršajni sud u Velikom Gradištu po hitnom postupku izrekao mu je kaznu zbog izvršenog prekršaja i neplaćenih dažbina u iznosu nešto manjem od 450.000 dinara, što su sredstva koja će se sliti u budžet Republike Srbije.

Veliko Gradište – zaplena goriva

Sve češće zaplene nafte na reci rezultat su činjenice da carinska služba u Velikom Gradištu intenzivno radi na suzbijanju svih vidova krijumčarenja, a posebno krijumčarenja akcizne robe u koju spada i nafta.

revizioni otvor – nafta

TPKNEWS

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker